Kristjan Pruul • 12. jaanuar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

YIT aasta oodatust parem

Foto: YIT

Soome ehituskontserni YIT käekäik möödunud aastal oli oodatust parem ja ettevõte teenis eeldatust enam ärikasumit, teatas YIT börsile.

Lõppenud majandusaastal teenis YIT esialgsetel andmetel 1,9 miljardit eurot, millest ärikasum moodustas ligikaudu 122 miljonit eurot. See teeb käibe kasvuks 7 protsenti, mis on ka eelnevate prognoosidega (5–12%) kooskõlas, kuid kasumiks oodati varem 105–115 miljonit eurot. Tunamullu teenis kontsern 80 miljonit eurot kasumit.

Positiivse muutuse tõi kaasa oodatust tugevam viimane kvartal, eriti head olid detsembri tulemused. Paranes eramumüük Soomes ning Kesk- ja Ida-Euroopas ning müügi kasv Venemaal.

Viimases kvartalis kulus Lemminkäineniga kavandatud ühinemisega seotud toimingutele 2 miljonit eurot. Ühtekokku on ühinemisprotsessile kulunud 6 miljonit eurot, lisas YIT pressiteatele.

Suvel teatasid Lemminkäinen ja YIT, et kavatsevad ühineda, selle tulemusel loodetakse säästa 40 miljonit eurot aastas. Protsess on praegu Soome konkurentsiameti otsuse ootel, milleks amet küsis pikendust jaanuari lõpuni. Positiivse otsuse korral saavad ettevõtted ühineda 1. veebruaril, selgub YIT kodulehelt.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt