Mait Kraun • 22. veebruar 2018 kell 8:23

See metall võib Apple'ile säästa sadu miljardeid

BHP Billitoni koobalti ja nikli kaevandus.  Foto: EPA

Kui Apple suudab piisavalt koobaltit kokku osta, siis võib ettevõte säästa sadu miljardeid dollareid, ütles üks analüütik CNBC-le.

GBH Insightsi tehnoloogiasektori uuringute juht Daniel Ives ütles, et Apple’i jaoks oleks väga hea samm osta kokku koobaltit, sest viimase pooleteise aasta jooksul on selle hind järsult kallinenud.

Koobalt on võtmetähtsusega metall, mida kasutatakse telefoni- ja elektriautode akudes. Seda kasutatakse ka iPhone’ide ja iPadide akudes.

„Me räägime praegu metallist, mis võib neile 2–3 aasta jooksul säästa sadu miljardeid dollareid,“ ütles Ives. Ta lisas, et Apple võiks vähendada oma akude kulusid 2–3 protsendi võrra.

Mitmes raportis, kus on tsiteeritud anonüümseid allikaid, kirjutatakse, et Apple räägib suuremate koobaltitootjatega ning püüab sõlmida pikaajalisi lepinguid metalli ostmiseks.

Ives seletas, et Apple läheb koobaltiturule selleks, et kindlustada oma tagalat ja kontrolli tarneahela üle. „Nad otsivad kõike, mis telefonidesse läheb, ja püüavad selle üle suuremat kontrolli saada.“

Hetkel kuum