Indrek Mäe • 4. mai 2018 kell 11:23

Baltic Horizon teatas dividendi ning suure kasuminumbri

Baltic Horizon Fundi juht Tarmo Karotam  Foto: Raul Mee

Baltic Horizon Fund teatas äsja avaldatud kvartalitulemustes suurest kasumi kasvust, samuti otsustati osakuomanikele teha väljamakse.

Northern Horizon Capital kui Baltic Horizoni fondivalitseja võttis vastu otsuse teha osakuomanikele väljamakse ligikaudu 1,76 protsendi ulatuses fondi selle aasta esimese kvartali kaalutud keskmisest puhasväärtusest.

Väljamakse suurus kokku on 1,9 miljonit eurot ehk ühe osaku eest laekub selle omanike kontodele 0,024 eurot.

Väljamaksed fondi arvelt tehakse 24. mail ning väljamakseid on õigus saada osakuomanikel, kes on registrisse kantud 21. mai tööpäeva lõpu seisuga.

Hiiglaslik kasum

Samal ajal teatas Baltic Horizon, et teenis selle aasta esimeses kvartalis 1,68 miljonit eurot puhaskasumit, mida on 77,3 protsendi võrra rohkem kui aasta tagasi.

Renditulusid oli fondil 3,41 miljonit eurot, mis on aasta varasemaga võrreldes 35 protsendi võrra parem näitaja.

Seejuures avaldas fondi tulemustele negatiivset mõju Lätis tekkinud ühekordne maksukulu summas 467 000 eurot, mis tulenes Vainodes I kinnisvarainvesteeringu ostutehingu struktuurist.

Esimeses kvartalis kasvas fondi vara brutoväärtus 215,8 miljonilt eurolt 234,5 miljonile eurole, mis on peamiselt seotud Postimaja ostukeskuse omandamisega. Tehingu käigus kaasati investoritelt täiendavalt 2,35 miljonit eurot.

Hetkel kuum