Ühelt poolt suunab Netlix meeletuid summasid, et audientsi meelitada. Tänavustel Emmy teleauhindade jagamisel on Netflix saanud 112 nominatsiooni HBO 108 vastu. Veel eelmisel aastal oli kaalukauss skooriga 111 : 91 kaldu HBO poole. Viimane on Emmydel domineerinud aastaid, mistõttu küsib väljaanne Variety, kas tõesti on Netflixi võimuses olnud teha nii-öelda telepööre? Rahast ei näi Netflixil kahju olevat. Kui sel aastal peaks Netflixi programmieelarve olema 8 miljardit dollarit, siis HBO-l on vastu pakkuda vaid 2 miljardit. Sealjuures ei taga Netflixile edu üks või kaks sarja, neid on rohkem. Kunagi edu pandiks peetud "Kaardimaja" on sedapuhku pildilt kadunud ning asendunud selliste sarjadega nagu "Stranger Things", "The Crown" ja "Godless".
GBH Insightsi analüütik Daniel Ives tõdes esmaspäeval avaldatud memos, et Netflixi resultaat on justkui löök kõhtu: esimene valusähvatus on räigeim, ent pärast seda läheb kergemaks. Ta märkis, et rahvusvaheliste ehk väljaspool USAd tulnud uute kasutajate arvu vähesus on eriti murettekitav, sest tegu on valdkonnaga, kus Netflix püüab enim kasvada. See tulemus jäi 640 000 kasutajaga prognoositule alla. "Kui Wall Streeti perspektiivist võetuna on põlvelöögi mõju selgelt negatiivne, siis meie ostame Netflixi aktsiat selle nõrkuses," vihjas Ives ja jättis muutmata Netflixi hinnasilti, millel 500 dollarit. Ta rõhutas MarketWatchile antud kommentaaris, et Netflixi puhul võib tegu olla siiski vaid ühekordse libastumisega ning parema ülevaate saamiseks tasuks oodata järgmisi kvartaleid.
Nomura analüütik Mark Kelley on aga tõdenud, et kuigi Netflix on börsil tõeline edulugu, ei pruugi sära enam kuigi kauaks jätkuda. "Me arvame, et sel on märkimisväärne võimalus nii tellijate kui ka käibe jaoks. Siiski seisab ettevõte silmitsi tugevate konkurentidega, paika loksuva USA turuga ning võimalusega, et rahvusvahelisel tasandil võtab edenemine kauem aega," arutles ta.
Analüütikud on Netflixi puhul viidanud ühe probleemina ka negatiivsele rahavoole. Teise kvartali vältel kulutas Netflix 559 miljonit dollarit enam, kui teenis. Tõsi, võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga on see näitaja kukkunud 8,8% võrra. Ettevõtte juht David Wells on märkinud, et laen näib olevat praegu parim lahendus ettevõtte rahastamiseks. "Muidugi me tahaksime jõuda sinnamaale, et rahastame oma sisu ise ja me näeme, et me oleme sinnapoole teel," kommenteeris Wells. Netflixi puhaskasum oli möödunud kvartalis 384 miljonit dollarit, aasta tagasi olid kasuminumbrid kõigest 66 miljonit.
Konkurendid hingavad kuklasse
Voogedastuskeskkondade turul muutub aina kitsamaks ning seda on öelnud Netflix isegi. Konkurentidena on ära märgitud näiteks HBO, Hulu, Saksamaa kanal ProSieben ning Prantsusmaa Salto. Netflix hoiab silma peal ka YouTube’i tegemistel ning Apple’il ja Amazonil, kes on samuti sisusse investeerimas.
Netflixi ühe suurema konkurendina on välja toodud Hulu, kes on saanud palju kiitust oma hea sisu eest, ent veel enam kriitikat rahapõletamise eest. Möödunud aastal kaotas Hulu 920 miljonit dollarit, kusjuures tänavu peaks miinus suurenema 1,7 miljardi dollarini. Võrreldes Netflixiga on Hulul vaid 20 miljonit tellijat ning erinevalt Netflixist pole see rahvusvahelise ampluaaga, mis seab viimase paremasse positsiooni. Sarnaselt Netflixiga on Hulu pälvinud palju tähelepanu oma toodanguga, millest võib välja tuua sarja "Handmaid’s Tale". Hulu kuulub 30% ulatuses Disneyle. Kuivõrd viimane ostab ära 21st Century Foxi, suureneb Disney osalus Hulus veelgi.
Disney peaks järgmise aasta lõpus välja tulema aga ka oma striimimiskeskkonnaga. Keskkonnast saab vaadata Disney ja Pixari filme, tootmises on juba ka uued filmid ja sarjad. Välismeedia kirjutab, et Disney võib oma keskkonnaga välja tulles teha kavala lükke ning keelata Netflixil Disney filmide näitamise, kuivõrd möödunud aastal teatas Disney, et ei plaani praeguse seisuga lepingut Netflixiga uuendada. Praegu kehtiv leping kestab 2019. aastani ehk täpselt seni, kuni Disney oma platvormi avalikustab.