Rait Kondor • 11. september 2018 kell 19:29

Cadbury omanik kasvatab Brexiti eel šokolaadivaru

Foto: Ahmad Yusni/EPA

Briti šokolaadifirma Cadbury omanik Mondelez International kogub Suurbritanniasse koostisaineid, šokolaadi ja küpsiseid, et vältida kõva Brexiti korral äritegevuse katkestusi kirjutab Reuters.

Sarnased ettevalmistused käivad mitmes ettevõttes seoses perspektiiviga, et Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu vahel ei pruugi kokkulepet enne 29. märtsi tähtaega sündida.

Ajaleht The Times kirjutas täna, et kuigi mitmed Briti tootmisettevõtted soovivad Brexiti kokkulepet, mis võimaldaks toodete vaba liikumist, valmistub Mondelez halvimaks.

„Me kogume suurtes kogustes toiduainete koostisosi ning valmistoodangut,“ ütles Mondelezi Euroopa divisjoni juht Hubert Weber The Timesile.

Mitmed Briti tootjate poolt kasutatavad toorained, nagu suhkur, nisu ja kakao, on kas toodetud koduturul või imporditud sisse väljaspoolt Euroopa Liitu. Cadbury töötleb kakaod Walesis asuvas tehases ning siis segab seda Herefordshire’is asuvas tehases piima ja suhkruga, millest saadakse baasšokolaadi toode – šokolaadipuru. Piim saadakse selle jaoks koduturult.

Ühendkuningriigi import võib tõusta 38 miljardi naela (43 miljardi euro) võrra, kui ettevõtted hakkavad koguma kolme kuu toormaterjalide ja poolfabrikaatide varu lisaks prognoosib Majandus- ja Ärianalüüsi Keskus (CEBR).

Hetkel kuum