Mait Kraun • 8. november 2018 kell 18:55
Nafta hind on langenud juba üheksa kauplemispäeva järjest.  Foto: EPA

Nafta jõudis karuturule

USA naftahinnad langesid neljapäeval juba üheksandat päeva järjest ning jõudsid karuturule, mis viitab pakkumise kasvule, vahendab CNBC.

Naftahinnad on viimase viie nädala jooksul tublisti kukkunud, millele on kaasa aidanud oktoobris toimunud aktsiaturgude müügilaine. Lisaks sellele on ilmunud märgid nõudluse aeglustumisest ja pakkumise suurenemisest võtmetähtsusega tootjariikides.

Nädala alguses sai hinnalangus hoo sisse, sest USA president Donald Trump tegi kaheksale riigile Iraani sanktsioonide osas erandi, mis võimaldab neil riigist siiski naftat importida. USA sanktsioonid hakkasid kehtima 4. novembril.

„Ma arvan, et turg peab praegu toime tulema fundamentaalse ebakindlusega. Me ei tea, kas meil on tegemist ülepakkumise või alapakkumisega,“ ütles Nasdaq Corporate Solutionsi direktor Tamar Essner.

WTI toornafta on täna langenud 51 sendi võrra, 61,16 dollarini barrelist. Eelmisel kuul jõudis WTI 76,90 dollarini, mis on viimase nelja aasta kõrgeim tase. See tähendab, et praeguseks on hind langenud juba 20,5 protsenti (karuturg algab 20protsendist).

Brenti toornafta on täna odavnenud 50 sendi võrra, 71,57 dollarini barrelist. Alates 3. oktoobrist on Brent odavnenud kokku 17,5 protsenti.

Hetkel kuum