Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Hiina plaanib lisasamme kaubandussõjas USAga
Hiina valitsus ähvardas avaldada pretsedenditu nimekirja „ebausaldusväärsetest“ välismaistest ettevõttetest, rühmadest ja eraisikutest, kes kahjustavad Hiina ettevõtete huve, vahendab Reuters.
Hiinas Shandongi provintsis asuva Qingdao sadama konteinerterminal 2018. aasta aprillis.
Foto: EPA-EFE/WU HONG
Hiina kaubandusministeerium ei nimetanud ühtegi konkreetset riiki või ettevõtet, kuid Reutersi hinnangul võib selline ähvardus hoogustada pingeid pärast seda, kui Washington pani Huawei musta nimekirja, mis põhimõtteliselt blokeerib USA ettevõtete äritegevuse Huaweiga.
Kaubanduspingete teravnemise tõttu on paljud investorid kartma hakanud, et Hiina võib USA riigivõlakirju müüa. Kas see oleks hea viis, kuidas USA-le tagasi teha?
Hiina mõistis täna hukka USA välisministri Mike Pompeo sõnavõtu, milles too viitas, et Huawei Technologies’i juhataja valetab ettevõtte sidemete kohta Hiina valitsusega, vahendab Reuters.
Internetiühenduse olulisust on raske üle hinnata – see on nüüdseks nagu enamiku ettevõtete selgroog. Ühenduse tõrkumine võib töö täiesti seisata ning tuua kaasa tuhandeid või isegi kümneid tuhandeid kahju. See mõjutab tööviljakust, küberturvalisust, kliendikogemust, töötajate rahulolu – ning võib hakata pärssima isegi ettevõtte arengut.