Tallinki reisijate arv kasvas mais küll enam kui 60 protsenti, aga pandeemiaeelsetele tasemetele jõudmiseks on veel pikk tee.

- Tallinki laevad.
- Foto: Liis Treimann
Tallink teatas, et vedas selle aasta mais 124 470 reisijat – see näitaja kasvas eelmise aasta maiga võrreldes 64,8 protsenti. Veetud kaubaveo ühikute maht suurenes 7,3 protsenti, 31 057 ühikuni. Reisijate sõidukite maht kasvas 72,7 protsenti, 40 500ni, selgub börsiteatest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome analüütikud ennustavad, et Tallink jääb teises kvartalis veel kahjumisse, aga kolmandas kvartalis jõuab laevafirma juba ärikasumisse.
Laevafirmad ootavad suvehooaega Läänemerel hirmusegaste tunnetega: eelmine aasta läks raisku ja nüüd ähvardavad Soome karmid piirangud jälle nii olulise aja ära rikkuda.
President Kersti Kaljulaid ja riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson arutlevad, kuidas Euroopa ja Eesti saavad tagada energiajulgeoleku olukorras, kus Venemaa kasutab fossiilkütuseid relvana.