Tallinna Vee teise kvartali aruandes on näha marginaalset müügitulu kasvu, puhaskasum vähenes aga nii teises kvartalis kui esimesel poolaastal.

- Tallinna Vesi plaanib investeerida veepuhastusjaamade arendamisse.
- Foto: Andras Kralla
Tallinna Vee müügitulu oli teises kvartalis 15,5 miljonit eurot, mis näitas võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga üsna väikest kasvu – 0,9%. Puhaskasum oli 2,19 miljonit eurot, mis kahanes 5,2%. Põhjuseks nimetas veefirma laenuintresside kasvu ja poolaasta lõikes enam kui kümnendiku.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna Vee nõukogu kinnitas 2023.aasta majandustulemused ja otsustas maksta omanikele välja rohkem kui kolmveerandi eelmise aasta puhaskasumist.
Tallinna Vesi kasvatas esimeses kvartalis küll müügitulu, ent kasum langes, sest euribor tõusis ja suurendas seega ettevõtte kulusid.
Harju maakohus jättis rahuldamata Tallinna Vee vastu esitatud hagi seoses veeteenuse tarbimise eest väidetavalt enammakstud hinna hüvitamisega.
Kuld on majandusliku kindluse sümbol juba aastatuhandeid. Kui paberraha väärtus mureneb ja riikide võlad paisuvad, pöördub pilk taas alati kulla poole. Tänane maailm seisab kahe trendi ristumiskohas, mis on andnud kuldsele metallile uue tõusuhoo. Kuhu see hoog viib?