Investor Toomas: tee mulle tuul alla!

Mängu võitja koos kaaslasega lennutab Äripäev üheskoos LHVga järgmise aasta mais USAsse maailma edukaima investori Warren Buffetti juhitud Berkshire Hathaway aktsionäride koosolekule.  Foto: Anti Veermaa
investor Toomas • 18. september 2017 kell 5:30

Järgmise poolaasta jooksul kavatsen tõestada, et minu vastu ei saa mitte ükski börsihai.

Lisaks soovin, et selle aja jooksul hüppaks Eesti investeerimiskultuur hoobilt Ameerika Ühendriikide ja Skandinaaviamaade tasemele, kus aktsiaportfelli omamine on pigem reegel kui erand. Kõige selle juures ei soovi ma, et inimesed hakkaksid võtma läbimõtlemata riske.

Jah, tundub võimatu. Ometi ei praali ma niisama. Et võimatut saavutada, panime pead kokku teise kuulsa väljamõeldud tegelasega, LHV Börsihaiga. Ehkki erinevates niššides (mina pikaajaline investor, Börsihai kaupleja), oleme mõlemad edukalt tegutsenud juba üle 15 aasta.

Üheskoos sündis plaan teha sel puhul midagi erakordset: ligi pool aastat kestev aktsiamäng virtuaalrahaga, mis ei erineks muus osas kuidagi päriselust. Mängu eesmärk on anda võimalus nii kogenud varajuhtidele kui alles alustavatele investoritele ja koolinoortele oma investeerimisideid katsetada ning minuga mõõtu võtta.

Investor Toomas

Parimaid ootab enam kui 10 000 euro väärtuses auhindu.

Pikem periood tõstab edu võimalust

Börsihai varasematel aastate kogemus näitab, et paarinädalase mänguperioodi jooksul läheb võidu saavutamiseks tarvis ka üksjagu õnne ning teinekord on tarvis võtta hulle riske. Mänguperioodi venitamine poolele aastale tõstab oluliselt šanssi, et esile kerkivad oskused ja lihtsalt suurepärased investeerimisideed.

Ka suurendab senisest oluliselt pikem ajaperiood võimalust katsetada erinevaid strateegiaid ja õppida oma ala parimatelt. Turgudel karastanud kogenud investoreid ja kauplejaid leiab osalejate seast mõistagi palju. Ajalugu on aga tõestanud, et võitjaks võib tihtipeale tulla asjaarmastaja või alles investeerimismaailmas esimesi samme astuv huviline. Kindel on aga see, et poole aasta jooksul omandame kõik väärt kogemusi ja õpime nii iseenda kui teiste osalejate tegevusest.

Aktsiamäng Börsihai vs. Investor Toomas

Aktsiamäng virtuaalrahaga, kus saad mõõtu võtta Äripäeva investor Toomasega.

Mängus osalemine annab hea võimaluse lihtsalt ja kiirelt oma investeerimisoskusi testida ning õppida nii enda kui teiste tegemistest.

Mängu alguses saavad mängijad kontole 290 000 virtuaaleurot ning mängu jooksul uut raha ei lisandu.

Mängule registreerumine algab 18. septembril kell 09:00.

Mäng toimub 2. oktoobrist 2017 kuni 23. märtsini 2018.

Ühekordne osalemistasu on 25 eurot.

19aastastele ja noorematele kehtib õpilase soodushind 15 eurot.

Auhinnafond on enam kui 10 000 eurot.

Äripäeva ja LHVga seotud inimesed auhindadele ei kandideeri.

Mängule saad registreerida SIIN!

Allikas: Äripäev, LHV

10 000 eurot ootab!

Parimaid ootab enam kui 10 000 euro väärtuses auhindu. Mängu võitja koos kaaslasega lennutab Äripäev üheskoos LHVga järgmise aasta mais USAsse maailma edukaima investori Warren Buffetti juhitud Berkshire Hathaway aktsionäride koosolekule. See on finantsmaailma aasta oodatuim sündmus, kuhu tulevad kokku kümned tuhanded investorid ja investeerimishuvilised üle kogu maailma.

Ent ka teine ja kolmas koht saavad vääriliselt tasustatud, sest nende vahel läheb jagamisele 5000 eurot. Samuti on oodata hulgaliselt väärtuslikke vaheauhindu. Minu plaan oli luua koostöös Börsihaiga poole aastane virtuaalne investeerimiskoolitus, mille hind ei ületaks ajalehe kuutellimuse hinda või keskmist aktsia ostu-ning müügitehingu kulu.

Kuigi ma teen mõistuse piires kõik endast oleneva, et kasvatada portfelli kiiremini kui keegi teine, olen õnnelik ka siis kui peaksin jääma viimaseks. See tõestaks veenvalt, et igaüks võib olla Börsihai või investor Toomas.

Hetkel kuum