16. juuli 2018 kell 13:18

Kas Netflixil on veel kuhugi lennata?

Täna teatab Netflix oma teise kvartali tulemused, mis on vähemalt majandusuudiste portaalides küll varjutamas uudist Venemaa ja USA presidentide kohtumisest Helsingis. Nagu ka mullu neljandas kvartalis ja tänavu esimeses kvartalis, ei oota investorid suurima turuväärtusega meediakontsernilt täna ei enamat ega vähemat kui kõikide ootuste ületamist.

Netflixi seriaali "Sacred Games" reklaamplakatid Mumbays.  Foto: Scanpix

Analüütikud on skeptilised

Analüütikud aga näivad teisiti arvavat. Üks aktsiakaupleja, keda Twitteris jälgin, kommenteeris koguni: "Analüütikud põgenevad Netflixi juurest nagu rotid uppuvalt laevalt."

Täna sai Netflixi aktsia reitingulangetuse Citigroupilt. Eelmisel nädalal langetas Netflixi reitingu neutraalseks UBSi analüütik Eric Sheridan, kuigi ta tõstis samal ajal aktsia hinnasihti 425 dollarini. Deutsche Banki analüütikud jätsid oma hinnasihi 360 dollarit ja osta-reitingu paika, kuid hoiatasid, et uute klientide lisandumine võib tulla väiksem, kui ettevõte ise ootab.

Ükski analüütik ei ütle sealjuures, et Netflix kui ettevõte talle ei meeldi. Vastupidi. Kuid nende põhitees on, et aktsia hind on tõusnud kiiremini ja kõrgemale, kui oleks mõistlik.

Tuleb aga ka lisada, et ka eelmiste kvartalitulemuste eel olid analüütikud skeptilised. Tulemused ise ületasid aga ootusi ning analüütikud olid sunnitud vastutahtmist möönma, et olid ettevõtte potentsiaali alahinnanud.

Tulu aktsia kohta on mikroskoopiline

Mida Netflixilt siis oodatakse? Majandusuudiste portaal TheStreet tegi kokkuvõtte: 3,94 miljardit USA dollarit tulu, 0,79 dollarit tulu ühe aktsia kohta, 1,2 miljonit lisandunud klienti USAs, 5,01 miljonit lisandunud klienti teistes riikides.

Peamiselt pööravad investorid tähelepanu just kahele viimasele arvule, kogutulu ja tulu aktsia kohta neid niiväga ei köida. Pole ka ime, sest kui 400 dollarit maksva aktsia kohta on tulu napp 0,8 dollarit ehk 0,2% aktsia hinnast, ei muuda mõnikümmmend senti siia-sinna eriti midagi.

See ehk ongi tõik, mis mind Netflixi juures enim häirib. Suur potentsiaal suureks potentsiaaliks, kui ettevõte põletab aastas läbi miljardeid dollareid enam, kui teenib, ning sõna "kasum" ei tule veel mitu aastat firma majandustulemustes kasutusele, ei tule mulle pähe ühtki mõistlikku põhjust, miks peaks selle ettevõtte ühe aktsia eest maksma mitmesajakordset tulu.

See oleks väärtusinvestori vaade asjadele, mida mina kui kaupleja ei jaga. Küll aga mõtlen niimoodi, et kui investorid teise kvartali tulemuste peale lõpuks aru saavad, et aktsia on hirmkallis, võiks nad seda mõnevõrra müüa ja hind ka vastavalt langeda. Sellele panuse teengi: kavatsen müüa väikese koguse Netflixi aktsiaid lühikeseks.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9543,67 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9557,68 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Hetkel kuum