Tehinguradar viitab: hakkab tulema idufirmade lõpetamisi
Idufirmadel on käes tõelised tuleristsed ja oodata võib ka idufirmade sulgemislainet. „See on juba toimunud ka,“ sõnab Ellex Raidla partner ja tehingute valdkonna juht Risto Vahimets Äripäeva raadio saates "Kuum tool".
Vasakul Ellex Raidla partner ja tehingute valdkonna juht Risto Vahimets, paremal Planet42 asutaja Marten Orgna.
Foto: Erakogu
Iduettevõtete osakaal Eesti majanduses on ebaproportsionaalselt suur, ütleb Vahimets. Intressimäärade ja kapitali tõusuga on muutunud aga jätkamiseks vajaliku kapitali kaasamine aina raskemaks.
Eesti üks suuremaid kinnisvaraarendajaid Everaus Kinnisvara AS alustas 8. oktoobril ettevõtte võlakirjaprogrammi teise seeria avaliku pakkumisega. Pakkumise koguväärtus on kuni 3 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot ja võlakirjade lunastustähtpäev on 22. oktoober 2028. Võlakirjade fikseeritud intressimäär on 10% aastas ning intressimaksed on kvartaalsed. Märkimisperiood lõppeb 17. oktoobril.