• Jaga lugu:

  Gasell: L.L. Corrector – raamatupidamisteenused rahvusvahelisel tasemel

  Mõte L.L. Correctori loomiseks tekkis juhi Laura Niidi sõnul enda vajadustest, sest olles ka ise raamatupidamisteenuse tarbija, sai ta kõrvalt vaadates aru, et seda tööd saaks teha palju paremini.Foto: L.L Corrector

  Vaatamata meie ettevõtjate aktiivsele tegevuse laienemisele lähiriikidesse ei ole Eestis kuigi palju raamatupidamisfirmasid, kes pakuks maksundusalast nõustamist ja raamatupidamisteenuseid rahvusvahelisel tasemel. Üks selline on aga Pärnus asuv L.L Corrector OÜ, kelle leiame ka gasellide seast. Mis on ettevõtte edu taga?

  L.L Corrector OÜ eelised 

  10 aasta pikkune pidev kogemus omas valdkonnaspikaaegne kogemus välisriikide maksuvaidlustesmitmekülgne erialane kõrgharidus pakutavate teenuste osutamiselväga erinevate sektorite kliendid, mis tagab oskuse lahendada erinevaid muresid ja leida küsimustele vastuseidindividuaalne lähenemine klientidele, et selgitada välja kliendi vajadused pidev erialane koolitus ja enesetäiendus, tagades sellega alati asjakohase ja korrektse teenuse

  „Seadusandlus ja raamatupidamise nõuded on riigiti väga erinevad ning nii lepete puhul kui ka muudes küsimustes oleks hea konsulteerida emakeeles rääkiva asjatundjaga. Samas ei ole ka Eestis väga palju raamatupidamisteenuse pakkujaid, kes oleksid pädevad rahvusvahelises raamatupidamises ja maksunduses. Meie oleme selle niši enda jaoks leidnud ja tundub, et meie kliendid hindavad seda kõrgelt,“ ütleb L.L Corrector OÜ juht Laura Niit.
  Gaselliks saamine on tema sõnul tulnud aastatepikkuse töö tulemusega, mille väga oluliseks osaks on keskendumine kvalifitseeritud ja stabiilsele tööjõule. „Lähtume personali valides eelkõige isiksuseomadusest, omavahelisest klappimisest ning sobitumisest töökeskkonda. Väljaõpe toimub kohapeal nii alguses kui ka edasi kogu tööperioodi vältel, et oleks garanteeritud, et iga töötaja oleks firma näoga ja pingutaks oma töös piisavalt. Peame tähtsaks, et töötaja tahaks tööle tulla ning selleks oleme alati nende jaoks olemas – oleme valmis kuulama töötajate muresid, aitama, eeskujuks olema, võimaldama ühisüritusi ja arengut. Kõik on võrdsed, üksteist ei tohi karta ja rääkida peab saama kõigest. Töötajatesse investeerides on loota ka efektiivset tulemust.“
  Kui töötaja teeb oma tööd rõõmuga ning on orienteeritud lahenduste leidmisele, on ka klientidel kindlustunne: nad teavad, et võivad oma raamatupidajale kindel olla – töö on alati tehtud, tähtaegadest kinni peetud, teadmised mitmekülgsed ja ajakohased. Tulla võib igasuguse murega – raamatupidaja ajab asja ikka korda!
  „Väga oluline on lisaks korrektsele tööle ka kiirus. Vastame alati telefonile ja e-kirjadele üldiselt tunni, aga maksimaalselt 24 tunni jooksul. Paljud meie juurde jõudnud kliendid on vanast raamatupidajast just seetõttu loobunud, et ei saa oma raamatupidajat kätte,“ nendib Niit, kes osaleb ettevõtte juhina samuti igapäevases tööprotsessis, tegeles nii klientide murede lahendamise, uute klientide leidmise kui ka ettevõtte juhtimisega.
  Hea raamatupidaja kaitseb klienti ka maksuvaidlustes
  L.L Correctori tegevus on orienteeritud nii Eestis tegutsevatele firmadele kui ka ettevõtetele või nende filiaalidele Soomes ja Norras, lahendades klientide probleeme nii raamatupidamises, maksuvaidlustes kui ka läbirääkimistes erinevate lepingute üle. Kuidas L.L Corrector aga üldse sellises valdkonnas tegutsema hakkas? Mõte tekkis Laura Niidi sõnul enda vajadustest: „Olles ka ise samamoodi raamatupidamisteenuse tarbija, saime kõrvalt vaadates aru, et seda tööd saaks teha palju paremini. Ja otsustasime oma idee ellu viia!“
  Täna on L.L Correctori suunitlus toonud neile kliente üle Eesti: Kohtla-Järvelt, Rakverest, Võrust ja Tallinnast Viljandi ja Pärnuni, samuti mitmed Soome ja Norra firmad. „Oma põhiteenuseks peame raamatupidamis- ja sekretäriteenust, millele lisandub klientide kaitsmine erinevates maksuvaidlustes, äriregistritoimingud, läbirääkimised võlgnikega, lepingute koostamine, statistilised aruanded, majandusanalüüsid,“ loetleb Niit. „Püüame aidata igasuguses mures: näiteks isegi oleme aidanud kliendil registreerida maanteeametis ratasrongi.“ 
  Väga kõrgelt hinnatakse ettevõtte rikkalikku kogemust erinevate riikide maksuametnikega. Kuuldused erinevatest juhtumistest ja klientide aitamisest levivad kiirelt ning järjest enam tullakse muredega saada oma suhted välisriigi maksuametiga korda. Nende seas on näiteks palju ehitusettevõtjaid, kes käisid Soomes ehitamas ning suhtusid raamatupidamisse ja kohalikesse maksuseadustesse liiga kergekäeliselt. Täna on aga maksundus läinud keerukamaks, riikide maksuametnikud muutunud usinamaks ning firmade raamatupidamine on pidevalt luubi all – endise suhtumisega pole tänases turusituatsioonis enam võimalik jätkata. Siin tulebki appi L.L. Corrector, kes selgitab oma klientidele välisriikide maksuspetsiifikat ja aitab leida seadusest tulenevaid lahendusi.
  „Meie parimad reklaamijad on ettevõtted, kes on saanud abi oma suurtele probleemidele. Lisaks on sageli kiidetud meie hinnastamist, mis on läbipaistev ja stabiilne: kui lepime kliendiga hinna kokku, siis selle hinnaga ta saab ka arvestada. Raamatupidamise hind ei tohiks kõikuda ning kliendile iga kuu uut, sageli mitte positiivset üllatust valmistada. Meie soovime enda töös stabiilsust ning pakume seda ka oma klientidele.“
  Raamatupidamisega on L.L Correctoris igapäevaselt hõivatud kuus inimest ning lisaks on ettevõtte palgal kaks nii-öelda välitöödel toimetavat töötajat, kes aitavad kliente läbirääkimistel, ajavad ametites asju ning otsivad näiteks arhiividest dokumente. „Me ei sea enda tegevusele piire ette ning laieneme pidevalt vastavalt klientide vajadustele,“ sõnab Niit. „Näiteks kui klientidel on omakorda probleemseid kliente, siis käime nendega suhtlemas. Samuti kui meie kliendil on kahtlus oma allhankija osas, aitame neil enne koostöölepetele allkirjastamist hajutada riske ja selgitada nüansse.“

  KOMMENTAAR

  Veiko LankStep Ehitus OÜ„Oleme L.L Correctoriga teinud koostööd ligi viis aastat. Kuna enamik meie tööst tehakse Soomes ja tahame olla oma tegevuses läbipaistvad nii siin- kui ka sealpool piiri, on oluline, et meie raamatupidaja oleks väga hästi kursis nii koduturu kui ka Soome maksundusega.Saan alati kiire ja professionaalse vastuse nii Eestit kui ka Soomet puudutavate teenuste kohta. Ja kui ma ei saagi raamatupidajat kohe telefoni teel kätte, siis e-kirja teel vastatakse tunni jooksul kindlasti. Mulle meeldib, kui partner võtab meie muresid tõsiselt. Olime muide kolm aastat tagasi pankroti serval ning mõtlesime tõsiselt tegevuse lõpetamisele, kui siis oli just Laura Niit see motiveerija, kes ühise laua taga istudes ärgitas meid edasi proovima ning aitas koostada erinevaid prognoose. Ja saimegi mülkast välja!“

  Kaido DrevingFinEst Metallid OÜ„FinEst Metallid OÜ on L.L Correctorilt raamatupidamisteenust tellinud umbes 10 aastat. Koostöö nendega on äärmiselt mugav, sest me ei pea ise millelegi mõtlema ega muretsema. Kõigi nende aastate jooksul pole olnud ainsatki probleemi, millega meie partner poleks hakkama saanud. Kui meil tekibki mõni küsimus, võtame telefonikõne ning Laura Niit on alati valmis kiireks ja asjakohaseks vastuseks.“

  LISAINFO
  2008. aasta alguses asutatud L.L Corrector OÜ pakub teenuseid peamiselt Eesti ettevõtjatele, kellel on majandustegevus Eestis, Soomes, Rootsis või Norras. Lisaks tavapärastele osaühingutele ja aktsiaseltsidele pakutakse teenust ka FIEdele, MTÜdele ja korteriühistutele ning abi saavad nii juba tegutsevad, alles äritegevust alustavad kui ka äriga lõpetada soovivad firmad. Väga aktiivne on muidugi koostöö just nende Eesti ettevõtjatega, kes soovivad siseneda välisriikiide keerulisse ning bürokraatiarikkasse äriellu.
  Huvi korral külastaL.L Corrector OÜ kodulehte aadressilwww.llc.ee ja võta julgelt ühendust
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Peep Siitam: palvetamine ja filosofeerimine talutavat elektri hinda ei too
Tänasest soodsamat elektrienergiat võimaldavate justnimelt Eestis asuvate tootmisseadmete rajamist on takistanud eelkõige pime usk elektrituru viljastavasse mõjusse, kirjutab osaühingu Energiasalv Pakri juht Peep Siitam oma LinkedIni lehel.
Tänasest soodsamat elektrienergiat võimaldavate justnimelt Eestis asuvate tootmisseadmete rajamist on takistanud eelkõige pime usk elektrituru viljastavasse mõjusse, kirjutab osaühingu Energiasalv Pakri juht Peep Siitam oma LinkedIni lehel.
Nordecon sõlmis 28 miljoni eurose lepingu
Nordecon sõlmis enam kui 28 miljoni euro suuruse lepingu Rae valla Uus-Järveküla elurajooni ehitamiseks, selgub börsiteatest.
Nordecon sõlmis enam kui 28 miljoni euro suuruse lepingu Rae valla Uus-Järveküla elurajooni ehitamiseks, selgub börsiteatest.
Elcogen ehitab korealastele 75miljonise vesinikutehase
Tallinnas Ülemiste linnakus kütuseelemente tootev Elcogen sõlmis kokkuleppe Lõuna-Korea Uljini maakonna ja Next Energy Corporationiga Koreasse tehase ehitamiseks.
Tallinnas Ülemiste linnakus kütuseelemente tootev Elcogen sõlmis kokkuleppe Lõuna-Korea Uljini maakonna ja Next Energy Corporationiga Koreasse tehase ehitamiseks.
Prokuratuuri trump: Saaremaa kontori printer paljastas Leedo võltsimise Selgusid kõigi süüdistatavate nimed
Endine praamikuningas Vjatšeslav Leedo läheb kohtu alla peale vara kantimise ka võltsimise eest, mida aitas ekspertidel ära tõestada Leedo firmade Kuressaare kontorist leitud printer.
Endine praamikuningas Vjatšeslav Leedo läheb kohtu alla peale vara kantimise ka võltsimise eest, mida aitas ekspertidel ära tõestada Leedo firmade Kuressaare kontorist leitud printer.