Eesti sai uue kõige rikkama naise

04. oktoober 2017, 09:45
Mari Tool ja Toomas Tool.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171004/STANDARDTOP02/171009922/AR/0/AR-171009922.jpg
Ainult tellijale

Sarnaselt Eesti ettevõtlusega on ka rikaste edetabel väga maskuliinne, naisi on täna ilmunud TOPis ainult 45.

Rikkaimate naiste edetabelis on esikoha sel aastal võtnud Mari Tool, kelle varade väärtuseks hindas Äripäev 49,5 miljonit eurot (vt lähemalt tabelist allpool).

Astri Grupi üks omanik Eve Toots (endise nimega Kirs) ütles, et Äripäeva hinnang tema vara väärtusele – 24,4 miljonit eurot (118. koht) on objektiivne. Mullu oli see 17,2 miljonit eurot, mis andis 160. koha. Ta selgitas, et Astri Grupi 2016. aasta suurprojektid Balti jaama turg ja Lõunakeskuse laiendus Tartus said valmis küll tänavu kevadel, kuid investeeringud neisse tehti juba 2015. ja 2016. aastal. "Igal aastal oleme tegevust laiendanud, seega on loogiline, et kõikide aktsionäride vara väärtus kasvab. Lõunakeskuse kaubanduspark on küll Eesti suurim, kuid jätkuvalt oleme arenemisteel, ideedest pole puudust,” ütles Toots.

Toots ütles, et Rikaste TOPi on alati huvitav vaadata, tema jaoks on see hea info­allikas. “Alati oleneb sellest, mis meetodit vara hindamiseks kasutatakse ja võib vaielda, millised meetodid on õiged ja millised mitte, aga Eesti ettevõtluse kohta mingi pildi Rikaste TOP igal aastal ikka annab,” lausus ta. “Sellest saab teada, kes ja milliste ettevõtete kaudu tegutsevad ning kuidas neil üldjoontes läheb. Arvan, et see tuleb kasuks, kui üks majandusleht analüüsib niiviisi ette­võtete andmeid,” rääkis Toots.

Mööbliäri Inside OÜ omanik ja Äripäeva rikaste edetabelisse kuuluv Jana Tool andis Ärpäeva ajakirjanikule intervjuu, istudes Itaalias disainitud 5865 eurot maksvas tugitoolis.

Vara rohkem, äri samasugune

Aastaid Äripäeva Rikaste TOPis olnud kinnisvara-, mööbli- ja lasteriiete äris tegutsev Jana Tool on tänavu 10,8 miljonile eurole hinnatud vara väärtusega 295. kohal. Kusjuures tema vara väärtus on aastaga 0,5 miljoni euro võrra küll kasvanud, kuid koht ­Rikaste TOPis on langenud 20 võrra.

“Väga tore,” lausus ta, kuuldes, et on jätkuvalt TOPis. “Eks see hind käib kinnisvara kohta, mida firma on läbi aastate omanud, lihtsalt kinnisvara väärtus on tõusnud. Äriliselt pole midagi muutunud,” ütles Tool, kellele kuulub kinnisvarafirma AS Ressaks.

Ta ütles, et elav kinnisvaraturg aitab mööbliärile kaasa ja foon on positiivne, kuid mingit buumi tema mööbliäris OÜ Inside ei ole. “Buum on praegu just uues ehituses – väiksemad korterid ja majakarbid linna ääres, mis pole meie klientuur mööbliäris. Meie oleme eksklusiivsed, see on rohkem hobiäri,” lisas ta.

Ka kinnisvaraäri kohta ütles ta, et buumi tunnetavad rohkem ilmselt ehitajad. Rendiäris, mida Tool peamiselt vanalinnas ajab, seda nii väga pole, sest rendipinda tekib kogu aeg nõnda palju juurde. “Ehitusbuum lahjendab turgu ja rendiäris hinda ei tõsta. Kui vanalinna rendipindade järele oli varem suur nõudlus, siis enam mitte nii väga, kuna mujale ehitatakse niivõrd palju kogu aeg juurde,” rääkis Tool.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. October 2017, 09:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing