14. november 1995 kell 22:00

Praktiline põrandakate äriruumidesse

Uus Smaragd-kollektsioon firmalt Forbo-Forshaga on välja töötatud kollektsiooni Smaragd 2.0 põhjal. Uuele Smaragd-kollektsioonile loob aluse Smaragd Classic oma 22 värviga. Smaragd Original hõlmab kaheksat enim müüdud värvi endisest Smaragd-kollektsioonist. Smaragd Designi kujundamisel on kasutatud kahte mustrit -- triibulist ja tähnilist -- kokku kümnes värvitoonis. Smaragd Nature puhul on inspiratsiooniallikaks loodus. Smaragd Classic, Smaragd Original, Smaragd Design ja Smaragd Nature on mõeldud paigaldamiseks suure kulutuskoormusega äri- ja olmeruumides ning mõningal juhul tööstusruumides. Smaragd Classic ASi kasutatakse ruumides, kus on vaja antistaatilist põrandakatet. Need materjalid on valmistatud kulumiskindla, polüuretaaniga tugevdatud läbipaistvast PVCst pealiskihiga.

Kulumiskindel kiht koosneb 99,3% puhtast plastifitseeritud PVCst ja 0,7% värvipigmentidest. Pealiskihis on värvilised graanulid (v.a Smaragd Nature). Materjali tagakülg on karestatud (v.a Smaragd Original), et suurendada naket aluspinna ja kattematerjali vahel. Tooted on armeeritud klaaskiudvõrguga, mis tagab mõõtmete stabiilsuse. Materjali servad ühendatakse kuumsulatusega.

Materjali paigaldamisel soovitatakse kasutada polümerdispersioonliimi. Smaragd Classic ASi puhul kasutatakse elektrit juhtivat liimi.

Smaragd ei määrdu kergesti, kuid kõik plekke jätvad ained tuleks kiiresti eemaldada. Mõned plekid, nagu tint, huulevärv, asfalt, võivad vastasel juhul imenduda ning tekitada eemaldamatuid plekke. Mõned plastik- või tekstiilmatejalidest mattide värvained, kummialusel matid, trükitud plastikkotid, kummiviimistlusega tooted jms võivad samuti tekitada eemaldamatuid plekke.

Muud faktorid, mis võivad põhjustada värvikahjustusi või muid muutusi materjalis, on näiteks lubamatult suur niiskusesisaldus aluspinnas, hallitus, keskküttetorud, mille temperatuur ületab +30 °C ning must aluspind (õli, immutusained, asfalt, värvid vms).

Hetkel kuum