25. jaanuar 1996 kell 22:00

ERI Eesti müüb oma osalust Forekspangas

«Meil on tekkinud paremaid investeerimisvõimalusi ja uusi projekte, mis on suhteliselt tulukamad,» ütles ERI Eesti juhatuse aseesimees Sven Sester. «See on ainuke põhjus, miks me tahame oma osalust vähendada.»

Sester lisas, et ERI alustas uue peakontori ehitamist ja seoses sellega on firmal vaja tunduvalt rohkem ressursse.

Forekspanga juhatuse aseesimees Vahur Pindma sõnas, et panga juhtkond suhtub aktsiate osaluse müümisse positiivselt. «Kuna aktsiatega kaubeldakse turul, siis järelikult on ostjatel-müüjatel tekkinud huvi nende vastu,» lausus Pindma.

Endise Raepanga aktsiad ei olnud turul noteeritud, kuna need polnud registreeritud väärtpaberite keskdepositooriumis. Pindma sõnul raskendas Raepanga aktsiatega kauplemist ka nende väike maht. ERI Eesti omas 14,2 protsenti Raepanga aktsiatest.

Sven Sesteri sõnul pole ERI Groupi koosseisu kuuluva ERIES Finantsi ASi sõlmitud koostööleping Forekspangaga rahaliste operatsioonide määratlemiseks seotud osaluse vähenemisega panga aktsiakapitalis, kuna leping sõlmiti tunduvalt varem.

Sester lisas, et ERIES Finantsi tegeleb idaturu rahaliste operatsioonidega ja Forekspangaga sõlmitud rahaliste operatsioonide leping ei puuduta aktsiate müüki, mille omanik on ERI Eesti. Sesteri sõnul võib seda käsitleda kui lepet panga ja kliendi vahel.

Sellel aastal on sooritatud tehinguid 30 200 Forekspanga aktsiaga, nende müügikäive on olnud 925 450 krooni. Tehingute põhjal on kümnekroonise nominaaliga Forekspanga aktsia keskmiseks hinnaks kujunenud 30,64 krooni.

«Forekspank hakkab pakkuma veebruari alguses uue teenusena nii eraisikutele kui juriidilistele isikutele investeerimisarvet, mis erineb väärtpaberiarvest depositooriumis,» ütles Forekspanga investeerimisdirektor Jens Haug.

Haugi sõnul on see panga juhitav investeeringute portfell, kus klient võib oma rahalisi ressursse hoida sularahana või deposiidina, nii Eesti kui välisriigi väärtpaberitena, EVPde või muu investeerimisobjektina.

Haug lisas, et investeeringute portfell ei puuduta aga kinnisvarainvesteeringuid.

Pärast Raepanga liitumist Forekspangaga oli ühinenud panga bilansimaht aastavahetuse seisuga 751,4 miljonit krooni. Forekspanga omakapital oli 81 miljonit krooni, millest aktsiakapital 40,8 miljonit krooni. Panga seotud omakapital oli 17,1 miljonit krooni, reservid 3,2 miljonit ning akumuleeritud kasum 19,9 miljonit krooni.

Hetkel kuum