Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Heiki Kranich ütles, et kuna eelnõule vastavad põhimõtted on kirjas KMÜ ja reformierakonna koalitsioonileppes, siis ei tohiks koalitsiooni sees erimeelsusi tekkida.
«Usun, et ka teised erakonnad saavad investeeringutele soodsama keskkonna kujundamise vajalikkusest aru ja selle eelnõuga ei tohiks probleeme tekkida,» märkis Kranich.
Isamaaliidu esimees Toivo Jürgenson ütles, et ta toetab reformierakonna eelnõu ja Isamaaliidu arvamused reformierakonnaga on selles küsimuses väga lähedased. Jürgenson ennustas, et selle eelnõu toetus võib riigikogus suureks osutuda.
Eelnõu vastu hääletavad need riigikogu liikmed, kes arvavad, et investeerimisotsuseid peaks tegema riik, see tähendab vasakpoolsed poliitikud, ütles Kranich.
Palgatöölised ei kaota eelnõu jõustumisel oma palgas, kuna ettevõtetel on võimalik rohkem palka maksta, märkis ta.
Kranich tõrjus väidet, nagu tooks eelnõu jõustumine kaasa totaalse tulumaksust hoidumise. Üleüldist tulumaksust vabastamist eelnõu kaasa ei too -- dividendid, erisoodustused, kingitused, ettevõtetega mitte seotud kulud ja raha, mis ettevõttest väljub, maksustatakse 26 protsendiga, selgitas ta.
See on põhimõte, mis oluliselt eristab seda eelnõu ja maksuparadiisi ideoloogiat, märkis Kranich. Tema sõnul saab maksuparadiisi puhul ettevõtja oma kasumi dividendide näol tulumaksuvabalt välja võtta.
«Selle eelnõu puhul nii ei juhtu ja see ei ole vastuolus Euroopa Liidu sellekohaste arusaamadega,» ütles Kranich. «See on riigi enda strateegia, millistest maksudest ta oma tulud kogub.»
Kranichi sõnul on väga oluline eelnõu vastu võtta enne suve, riigikogu selle istungjärgu käigus, et riigieelarve koostajad teaksid arvestada, milliseid tulusid nad võivad järgmiseks aastaks planeerida. Eelnõu kohaselt jõustub uus tulumaksuseadus 1997. aastal. BNS