Kultuuriministeeriumi asekantsleri Henn Vallimäe sõnul on ülikooli staadion Lõuna-Eesti esindusstaadion. «Ilmselt arutatakse rahaeraldust ühise paketina, sest ka Valga koolid on pöördunud peaministri poole palvega eraldada Valga staadioni veninud rekonstrueerimistööde lõpetamiseks miljon krooni,» rääkis Vallimäe.
«Saksa firma Polytan paigaldaks staadioni täisrajakatte koos harjutusväljakuga veel sellel aastal,» ütles Tartu ülikooli haldusprorektor Riho Illak. Sakslased on nõus rajakatte müüma ja töid tegema Illaku sõnul ka liisingu alusel.
«Ülikooli staadioni praegune rajakate on paigaldatud üle kümne aasta tagasi ja on kohati täiesti lagunenud,» rääkis ülikooli spordibaaside direktor Meelis Jukk. «Staadion on katastroofilises olukorras. Raja peasirgel on lausa tükke väljas. Sellise rajakattega staadionil peab treeningulgi ettevaatlik olema, rahvusvahelised võistlused on aga sootuks välistatud.»
Tartu ülikooli staadion valmis 1957. aastal.
Tartu ülikool koostab praegu staadioni rekonstrueerimise ja väljaarendamise programmi aastaks 2000. Samal aastal lõpeb Tartu Pauluse kirikus asuva spordimuuseumi rendileping kogudusega.
«Ülikool toetab ideed rekonstrueerida staadioni amortiseerunud tribüünid ja kohandada nende alla ruumid spordimuuseumi tarvis,» rääkis Riho Illak. «Tartu jaoks on oluline, et rahvuslik spordimuuseum ei koliks ära Tallinna.»
Spordimuuseumi direktor Enn Mainla ütles, et muuseumi kasutada on kirikuhoones praegu üle tuhande ruutmeetri pinda. «Korralik, kõike kajastav ekspositsioon nõuab kuni 1500 ruutmeetrit, lisaks töö- ja fondiruumid,» lausus Mainla. «Loomulikult ei tohiks meid praegustest ruumidest halvematesse tingimustesse panna, kuigi ka praegused pole muuseumi jaoks ideaalsed.»