12. veebruar 1996 kell 22:00

Hyundai autotehas pakub Eestile busse ja kiirabiautosid

Lõuna-Korea Hyundai autotehas on huvitatud Eesti regiooni rahastamisest, kinnitab Hyundai ametlik esindaja Eestis, ASi Satex-Auto te-gevdirektor Tarmo Noot. Tehas pakub suure partii pikaajalise liisinguga busse Tallinnale ja kiirabiautosid sotsiaalsfääri.

Pärast möödunud aasta lõpus Tallinna linnavolikogus tehtud otsust loobuda Hyundai pakkumusest ja tellida 15 bussi Tartu Baltscani tehaselt on Lõuna-Korea tehas oma pakkumust täiendanud. Nii loobus tehas nõudmast riigigarantiid, aktsepteerides ka mõne Eesti kommertspanga garantiid, kinnitas Noot. Samas on Hyundai tehas pärinud Eesti esindajalt infot Tallinna kohta -- mis projekte on linnal EBRD ja EIBga, kes korraldab Tallinna võlakirjade emissiooni jms.

Tallinna linnavolikogu esimehe Koit Kaaristu sõnul otsustati kallimate Baltscani busside kasuks, kuna need on läbi proovitud. Tarmo Noodi kinnitusel saadab Hyundai tehas aprillis ühe bussi katseks siia. «Kui Tallinn ikka leiab, et ta ei vaja seda pakkumust, siis suunab Hyundai rahastuse Satexi kaudu mujale,» rääkis Noot.

Eesti omavalitsustele pakkus Hyundai kiirabiautosid, mis maksaks esialgu 10--15% kogusummast. Ülejäänud hind tuleks tasuda 5--6 aasta jooksul, aastaintressiga 8--10%. Eestis on seni neli Hyundai kiirabiautot ostnud vaid Kohtla-Järve haigla, neist kaks viimast antakse üle täna. ÄP

Hetkel kuum