7. märts 1996 kell 22:00

Silja tulevik on Läänemerel

«Me ootame, et tänavused majandustulemused oleksid märkimisväärselt paremad kui 1995. aastal ning et järgmine aasta tuleks veelgi parem,» ütles Silja peadirektor Jukka Suominen.

Suominen avaldas neljapäeval antud pressikonverentsil veendumust, et sügavaim kriis kontsernis on möödas ning kasuminäitajad hakkavad paranema.

«Kontserni majandusnäitajad olid möödunud aastal eriti halvad. See tuleneb peamiselt sellest, et 1990. aastatel alustatud rahvusvahelised huvireisid on toonud pidevalt suurt kahjumit. Huvireisid on nüüd lõpetatud, kuid see läks väga kalliks maksma,» ütles Suominen.

Silja kontserni kuuluv Silja Line lõpetas möödunud aasta samuti kahjumiga. Kontserni kahjum pärast erakorralisi eraldisi oli 94 miljonit marka, võrrelduna 92 miljoni margase kasumiga eelnenud aastal.

Reisijate arv Silja liinidel kerkis möödunud aastal rekordilise 5,6 miljonini, juurdekasv tuli peamiselt Soome turult.

Estonia katastroof andis ennast endiselt tunda eelkõige hinnasurve näol Rootsi turul. Piletite hinnad hakkasid möödunud aasta lõpul siiski tõusma.

Estonia katastroofi toimumise aastal oli Silja kahjum 124 miljonit marka.

Suominen ütles, et pärast Estonia katastroofi olid nii Silja kui tema peamine rivaal Viking Line sunnitud järsult piletihindu alandama.

Viking Line'i maksude-eelne kasum 31. oktoobril 1995 lõppenud eelarveaastal oli 79 miljonit marka, võrrelduna 221 miljoni margaga eelnenud aastal.

Silja Line on turuliider Soome ja Rootsi vahelises laevaliikluses. Möödunud aastal kerkis Silja turuosa 63 protsendini. AP-STAREL-BNS

Hetkel kuum