3. aprill 1996 kell 22:00

Silmet saab Venemaalt lisatooraine

Lepingu sõlmimisest tulenevalt on Silmetil käesoleva aasta esimese poolaasta tootmistegevuseks tooraine garanteeritud.

Priit Saksing rääkis, et Solikamski toorainefirmaga varem sõlmitud lepingu alusel saab Silmet 2500 tonni toorainet. «Lisalepinguga saame veel seitsesada tonni,» teatas Saksing. Tooraine ostuhinda ei soovinud ta kommenteerida.

Saksing rääkis, et lisakogus toorainet võimaldab Silmetil töötada enam-vähem täisvõimsusega. Läbirääkimised järgnevate toorainekoguste saamiseks toimuvad Solikamski firmaga Silmeti peadirektori sõnul juunis.

Saksing rääkis, et toorainetarneid vahendab Silmetile Venemaa firma Tehsnabeksport, mis võtab vahendamise eest kolm protsenti komisjonitasu. Tehsnabeksport maksis praegu ise tooraine eest Solikamski firmale, lisas ta.

«Meil on Tehsnabekspordiga hea koostöö,» lausus Saksing. «Praeguse seisuga oleme neile tooraine eest võlgu kokku 4--5 miljonit krooni.»

Üle 1500 töötajaga Silmeti toodangust moodustavad üle poole peadirektori sõnul muldmetallid. Tehas toodab ka tantaalnioobiumit ja töötleb koobaltit.

Kolmandik Silmeti toodangust turustatakse Jaapanis. «Meil on otseleping sealse firmaga Nissho Iwai,» teatas Saksing.

Lisaks realiseeritakse Silmeti toodangut Kanadas, Belgias ja Prantsusmaal. «Venemaa osatähtsus müügis on alla kümne protsendi,» lisas Saksing. Ettevõtte eelmise aasta puhaskäive oli 185 miljonit krooni.

Hetkel kuum