Keskpiimaühistu Eesti Piim tegevdirektor Jaan Mutli ütles pärast teisipäevast üldkoosolekut, et keskühistu liikmed soovivad perspektiiviprogrammi tellida mõnelt kompetentselt firmalt, ise nad sellega tegelema ei hakka. «Ma arvan, et perspektiivplaanid saavad valmis sügisel,» tõdes ta. «Ma ei julge esialgseid arvamusi ajakirjanduses avaldada, et vältida vääriti mõistmist.»
Varem on Mutli öelnud, et ilmselgelt ei jätku piima nii paljudele piimakombinaatidele, kui neid praegu Eestis on. Seetõttu on vaja spetsialiseeruda. Tema sõnul on tõenäoline, et Eesti Piima jääb alles üks linnapiimatootja, ilmselt Jõhvi Piim.
«Selge on see, et kõik tööstused ei suuda ellu jääda,» möönis Mutli kuu aja eest. «Raasiku, Kiiu ja Vigala piimaühistud võiksid jääda piimakogujateks.»
Artikkel jätkub pärast reklaami
Samuti on KPÜ Tartu Piim avaldanud soovi linnapiimatoodete tootmist lõpetada ning spetsialiseeruda juustutootmisele.
«Eesti Piim ei saa oma liikmetele ettekirjutusi teha, kes mida tegema hakkab,» nentis Mutli, «oma tuleviku otsustab igaüks ikka ise.»
Ühistu Jõhvi Piim kommertsdirektor Hannes Niinepuu kiitis heaks mõtte koondada linnapiimatoodete tootmine Jõhvisse.
Niinepuu sõnutsi on kaks suuremat Eesti Piima raames linnapiimatoodete tootjat Tartu Piim ja Jõhvi Piim, kellest esimesel oleks otstarbekas linnapiimatoodete tootmine lõpetada.
Raasiku meierei meier Urvis Kerbis ütles, et Raasiku piimaühistu ei ole vähemalt praegu valmis piimatöötlemisest loobuma, kuna soodne asukoht Tallinna külje all aitab meiereil vee peal püsida. «Piimaühistud on ikka seisukohal, et iseseisvalt edasi eksisteerida,» lausus Kerbis. «Ainult varumise peale me küll ei soovi jääda.»
KPÜ Eesti Piim varub keskmiselt 250 tonni piima päevas, mis moodustab viiendiku kogu vabariigis varutavast piimast.