9. mai 1996 kell 22:00

Mukasei korterid saadaval

Kogu Stalini-aegsest torniga majast müüakse peaaegu terve püstak maja keskosas.

Kinnisvarabüroo Uus Maa tegevdirektori Urmas Lauri sõnul on kogu ülejäänud maja erastatud. Lauri sõnul ei soovinud omanik enam ise projektiga tegelda ja pöördus kinnisvarabüroo poole.

Kuuekorruselisest püstakust on 80% kortereid ühe eraisiku omad, kes ostis need endistelt elanikelt, rääkis Laugus. Mukasei sõnul kuuluvad korterid firmale Wam & Son, mille ainuomanik ta on.

Majaelanike sõnul, kes üksikutes korterites veel elavad, pakkus Mukasei neile vastuvõetamatuid vahetustingimusi. Neli peret loobus vahetusest.

Aasta-poolteist tagasi soovis Mukasei kogu püstaku ära osta ja müüa või rentida see välja hotellina. Mukasei sõnul loobus ta projektist seetõttu, et ei saanud kogu püstakut endale. Tekkis ka rahaliselt raske olukord, mistõttu polnud võimalik osta elanikele vahetuskortereid.

Korterid majas on Stalini-aegsete majade kohaselt hea planeeringu ja kõrgete lagedega esinduskorterid. Müüakse kaheksa korterit, millest kaks on väga suured ja hõlmavad kumbki kogu korruse, 184 ruutmeetrit. Korterite müügi kogumaksumus on üle 5 miljoni krooni.

Tallinna kesklinna piirkonna kohta üsna madal ruutmeetri hind, 6000 krooni, on tingitud korterite halvast seisukorrast. Kõik korterid vajavad sanitaarremonti, samuti maja väliskoridor.

Lauguse sõnul on ta projektiga tegelenud 3--4 kuud. Tema sõnul peaks selline projekt aega võtma vaid paar kuud.

«Korterite müük on veninud seetõttu, et kogu püstak on peaaegu tühi ning korterid-koridorid vajavad remonti,» selgitas Laugus. Ta lisas, et suve jooksul peaks kõik olema müüdud.

Vladimir Mukasei 10miljonilise aktsiakapitaliga firma Wam & Son osales konsortsiumis, mis soovis erastada RASi Dvigatel, paraku ei jõudnud osalejad tingimustes kokkuleppele. Mukasei huvi Dvigateli vastu kadus. Praegu tegeleb Mukasei Tallinnas asuva hotelli Neptun projektiga ja laste suvelaagri korraldamisega.

Hetkel kuum