Võimalikku investeeringut tahab Tallinna ehitus- ja keraamikatehase erastamise teel loodud Saviton kasutada uute seadmete ostuks ja tootmishoonete renoveerimiseks, rääkis Lemming. Tema sõnul on Savitonil olemas ruumid ja spetsialistid, puudub aga investeerija.
Investeeringu saamise järel võiks keraamiliste plaatide tootmismaht Savitonis tõusta kuni miljoni ruutmeetrini aastas, perspektiivis on minna Vene turule, lausus Lemming. Potentsiaalne eksporditurg on tegevdirektori hinnangul ka Läti.
Saviton kasutab praegu aegunud seadmeid, mille abil suudetakse aastas toota vaid kuni 100 000 m² põrandaplaate, rääkis Lemming. Tema väitel on Savitoni keraamilised plaadid küll kuni neli korda odavamad importtoodangust, kuid kvaliteedi poolest pole firma konkurentsivõimeline.
Ungari firma Zalakeramia töötab Itaalia tehnoloogial, mida võiks kasutada ka Eestis, ütles Zalakeramia tegevdirektor György Katona. Keraamilisi seina-, põranda- ja ahjuplaate tootva firma aktsiatest kuulub 94 protsenti inglastele, lisas Katona.
Zalakeramia käive oli eelmisel aastal 256 miljonit krooni, firma toodangust läks eksporti 35 protsenti. Põhilised eksporditurud on Saksamaa, Austria, Holland, Leedu ja Valgevene, lausus Katona.
ASi Saviton käive oli eelmisel aastal pool miljonit krooni ja toodangust eksporditi kümme protsenti. Kaupa veeti välja peamiselt Lätisse ja Rootsi, kinnitas Viivi-Mall Lemming.