20. mai 1996 kell 22:00

Türgi-reisi leiab igast büroost

Nii Türgi kui Ungari on suvel nõutud sihtpunktid. Edukalt müüakse soome reisikorraldajate toodet Türgi kuurortidesse, samuti suurlinnadesse Istanbuli ja Tel Avivi. Ainukesena eesti firmadest sõidutab Türgi puhkerajooni Beleki ELK Reisid. Ka Tensi Reiside Kreeka tuur põikab Istanbuli.

Kultuuriväärtustega tutvumise saab ühendada rannapuhkusega Iisraelis tagasihoidliku ööeluga Natanias. Kuurordil on hea ühendus Tel Avivi ja Jeruusalemmaga. Enamik Aurinkomatkate ekskursioone vältavad päeva, sisaldades vähemalt lõunasöögi.

Ehkki Iisraeli viisa saab mõne päevaga, tuleks taotlemisel valmis olla põhjaliku dokumentatsiooni täitmiseks. Viisa maksab ca 15 dollarit.

Türgi sobib Eesti sinise passi omanikule ka nn viimase hetke reisiks, kuna 10 dollarit maksva viisa saab piirilt. Seal tasuks viibida vähemalt kümmekond päeva, nautides nii rannamõnusid kui külastades kohalikke asulaid ja suurlinnu. Seiklemiseks võiks üürida auto. Enamikul juhtudest kuulub hinna sisse ka 40 liitrit bensiini. Proovida tasuks ka türgi sauna mõnusid.

ELK Reiside puhkusepaketi teeb esindaja sõnul kalliks rikkalik hommiku- ja õhtusöök. Belek asub 40 km kaugusel Antalyast. Ekskursioonid on eesti- või venekeelsed, mida saab tellida-tasuda vaid kohapeal.

Ungariga on meie firmadel pikaajalised traditsioonid. Eriti nõutud on sügisesed veiniretked, mil külastatakse erinevaid veinikeldreid.

Ungari spetsialist TIIT Reisid korraldab isegi veinimaitsmise lühikursused. Päevaprogrammidega tutvudes tundub siiski, et pole plaanitud end unustada ainult veini jooma, vaid külastada kõikvõimalikke vaatamisväärsusi, millest omanäolisemad on Miskolctapolka koopabasseinid, kindlused, ungari talud.

Valida saab näiteks ka Finnmatkate soliidses hinnaklassis kõigi mugavuste ja soomekeelse teenindusega Ungari ringreisi, mille programm tundub paraku kahvatum kui TIIT Reisidel, kes annab võimaluse tutvuda ka viinamarjakoristusega.

Ungari tänavu täituvat 1100. aastapäeva kasutab turistisõbralikult ära TIIT Reisid. Budapestis viibitakse ka 20. augustil, mil Doonaul toimub suurejooneline vabaõhuetendus ja ilutulestik. Juba praegu on registreerunud huvilisi augustis peetavale vormel 1 Ungari Grand Prix'le. Pakutakse nii bussi- kui lennukivarianti.

Hetkel kuum