27. mai 1996 kell 22:00

Marsruuttaksod linnade vahel

Neljapäeval avab AS Friisentor marsruuttaksoliini Tallinn--Kuressaare, lisaks on firmal lähiajal kavas avada liinid ka Tartusse ja Pärnusse, ütles firma teenindusdirektor Jaanus Metsik.

Metsiku sõnul hakkab buss firma äriplaani kohaselt sõitma eri linnade hotellide vahel, sest oma klientidena näevad nad eelkõige turiste. Piletite levitamisel tahavad nad teha koostööd turismifirmade ja hotellidega.

Ühe otsa pilet Kuressaarde läheb Metsiku sõnul maksma 250 krooni ning buss võtab peale 11 reisijat. Metsiku väitel hakkab liinil sõitma Peugeot' väikebuss Boxer, milles on konditsioneer, külmik ja video.

Buss sõidab korra päevas, väljub hommikul Tallinnast ja õhtul tuleb tagasi. Metsik ütles, et esialgu on liin käigus augusti lõpuni ning siis otsustatakse, mis saab edasi.

Metsiku sõnul on neil liini avamise luba ka liikluseks Tartusse ja Pärnusse, esialgse plaani järgi peaks need alustama juuni esimesel poolel.

Metsik ütles, et firmal on plaanis Pärnu liini pikendada Riiani, kuid siin sõltub kõik vajalike formaalsuste lahendamisest, sest tegu on rahvusvahelise liiniga. Kui see ei õnnestu, jääb tema ütlusel Pärnu-liin käiku vaid suveks.

Juuni esimesel poolel loodab AS Friisentor Metsiku sõnul Tallinnas avada mitu linnaliini, mis hakkavad sõitma sadama ja hotellide vahel. ÄP

Hetkel kuum