5. juuni 1996 kell 22:00

Ofelia ootab litsentsi taastamist

ASi Ofelia praeguse direktori Tomi Ovaska sõnul oli litsentsikomisjoni otsus Ofelia tegevuslitsents peatada talle suur üllatus.

Ta märkis, et firma püüab kõigiti aidata Eesti ametivõime, et Ofelia vastu algatatud kriminaalasi tooks asjasse selgust. «Me oleme praegu seisukohal, et Ofelia saab tegevuslitsentsi tagasi,» lausus Ovaska.

Ka Primalco tegevdirektor Erkki Anttila arvas, et Ofelia litsentsi ei tühistata.

Erkki Anttila sõnul puudutab Ofelia vastu algatatud kriminaalasi üksikuid inimesi, praegu kannatab aga Ofelia kui firma.

Täpsemalt ei soovinud Anttila oma arvamust kommenteerida.

Küsimusele, kas Primalco on teinud plaane juhuks, kui Ofelia litsentsi kaotab, vastas Ovaska, et kuna firma loodab litsentsi taastamisse, siis pole ka juhtkond mingeid plaane arutanud.

Ovaska ei osanud eile veel öelda, kui suur võiks olla Ofelia tegevuslitsentsi peatamisest tulenev rahaline kahju. Samuti ei soovinud ta kommenteerida, kuivõrd suur võib olla tagasilöök Ofelia toodangu turustamisel, kui tegevuslitsents antakse firmale tagasi ning tegevust jätkatakse.

Praegu on Ofelia tegevjuhtkond kuni kriminaalasja lõppemiseni juhtimisest kõrvaldatud. Samuti ei toodeta ega müüda ühtegi tilka Ofelia jooke.

Ofelia Tabasalus asuva tootmishoone juures viibinud paar töötajat ei lasknud kedagi ettevõtte väravast sisse. Nad ei osanud Ofeliaga juhtunust midagi rääkida. «Meie oleme lihtsad töötajad,» ütlesid nad. «Teeme oma tööd ning siit läheb välja alkoholi just nii palju, kui palju seda minema peab.»

Mingit oma versiooni neil Ofelia väidetavate tolliseaduste rikkumise kohta ei olnud, kuid nad ei uskunud, et Ofelia milleski süüdi on.

Hetkel kuum