2. juuli 1996 kell 22:00

Misjonikeskus kogub ehitamiseks raha

Sellist kampaaniat ühe hoone ehitamiseks pole viimastel aastatel Eestis toimunud.

Kampaania korraldamiseks on käimas läbirääkimised mitme reklaamiagentuuriga. Koostööpartnereid Purje veel nimetada ei soovinud.

Kampaania olemus sõltub lõplikult ideest, mis pole veel saanud ühist platvormi, märkis Purje. Ta lisas, et nad ei välista kampaania jooksul ka heategevuskontserte. Kampaania eesmärk on projekti tutvustada ja ehituse tarvis raha leida.

Purje peab võimalikuks ehituse nii rahalist toetamist kui ka firmade tegevuse näol tulevat abi. «Iga pisikene raha on selle hoone valmimisel oluline,» märkis Purje.

Poole aasta eest algas misjonikeskuse ehituse tarvis annetuste kogumine ka Ameerikas. Reaalsed tulemused peaksid selguma üsna pea, ütles Purje. Ta lisas, et oktoobriks peaks olema olemas 4--5 miljonit krooni, et hoone karp valmis ehitada.

Tõenäoliselt valmib hoone etapiliselt, kuid täpset valmimisjärjekorda pole finantseerijad veel kokku leppinud, ütles Purje.

Maja karbi ehitab lõpuni ehitusfirma Feer. Arhitektuurse lahenduse tegi keskusele arhitektuuribüroo Künnapu ja Padrik. Sisekujundus on misjonikeskusele tellitud A.&K. Vaikla disainibüroolt.

Narva maanteele ehitatavasse Balti misjonikeskusesse on seni investeeritud üle 20 miljoni krooni. Sellest ehitusse umbes 19 miljonit krooni. Seni on projekti investeerinud Korea metodisti kirik miljon dollarit ja ülejäänu on saadud Ameerikast.

Projekti kogumaksumus on umbes 50 mln krooni.

Hetkel kuum