31. juuli 1996 kell 22:00

Börs asub noteerima avatud fonde

Meigase sõnul oli otsus tingitud fondide poolt üles näidatud huvist. Milliste fondidega tegemist on, ei soostunud Meigas nimetama, põhjendades seda konkreetsete taotluste puudumisega.

Ülejäänud muudatused olid Meigase sõnul seotud kauplemisreeglite detailidega, tehniliste üksikasjadega, mis investoreid ei mõjuta. «Tegemist on sisuliselt redaktsiooniliste parandustega,» lisas ta.

Tehtud muudatused tulenesid börsi senisest praktikast ning viisid reglemendi tegeliku olukorraga vastavusse.

Börsi juhatus muutis rangemaks maaklerite ostu- ja müüginoteeringute esitamise tingimused, eesmärgiga vältida väga laia noteeringute vahet.

«Turutegija peab olema valmis igal hetkel ostma ja müüma, suur noteeringute erinevus seda aga ei võimalda,» lausus Helo Meigas.

Börs püüab tagada, et börsisüsteemi kaudu sõlmitud tehingud ka tegelikult toimuksid.

Vältimaks olukorda, et tehing ei toimu ostjapoolse väärtpaberite puudumise tõttu, on börs hakanud kasutama automaatset laenamist. Uued noteeritavad ettevõtted hetkel puuduvad.

Helo Meigase sõnul pole noteerimiskomisjonile laekunud ühtegi uut avaldust. «Tõenäoliselt muutub pilt alles sügisel, mil suvepuhkused on läbi ning turg elavneb,» lisas ta.

Hüvitusfondi VII seeria obligatsioonide noteerimise otsustab börsi noteerimiskomisjon kõigi eelduste kohaselt järgmisel esmaspäeval.

«Hüvitusfondi obligatsioonide puhul pole tegemist sisuliselt uue instrumendiga, mistõttu nende noteerimise kohta käiva otsuse langetamine peaks toimuma suhteliselt kiiresti,» lausus Meigas.

Hetkel kuum