15. september 1996 kell 22:00

Pennul oli edukas aktsiaemissioon

Avaliku emissiooni maht oli 108 718 aktsiat ehk 4,67 miljonit krooni. Märgiti 377 684 aktsiat, taotlusi oli 321. Aktsia nominaalväärtus on kümme ning müügihind oli 43 krooni.

Emissiooni tingimuste järgi on kinnisel emissioonil osalenutel eelisõigus osta avalikul emissioonil aktsiaid, mis neil kinnise emissiooni käigus saamata jäid. Seda printsiipi arvestades märgiti emissioon üle 7,7kordselt, lausus Raik.

Esialgsete arvutuste põhjal saavad ettevõtte aktsiaid kogu märkimismahus kõik mitteresidendid, kes kinnise emissiooni käigus ei saanud soovitud hulgal aktsiaid, ja investorid, kes märkisid kuni sada aktsiat.

Investorid, kes märkisid üle saja aktsia, saavad kindlasti sada aktsiat. Ülejäänud, orienteeruvalt 8000 aktsiat jaotatakse nende vahel proportsionaalselt, ütles Raik.

Juulis toimunud ettevõtte kinnine emissioon mahuga 51 282 aktsiat ehk 2,21 miljonit krooni, mis oli suunatud lääne institutsionaalsetele investoritele, märgiti üle 2,5kordselt. Aktsiate märkimises osalesid USA, Inglismaa ning Skandinaavia riikide investorid.

Kogu aktsiaemissiooni maht oli 6,88 miljonit krooni ehk 160 000 aktsiat, mis moodustab 25% Pennu Computer Technology aktsiakapitalist.

Pennu kavatseb oma aktsiad noteerida Tallinna väärtpaberibörsi lisanimekirjas, milleks vähemalt 25% ettevõtte aktsiakapitalist peab olema vähemalt saja investori omanduses.

Börsil aktsiate noteerimise eesmärk on saavutada rahvusvaheline tuntus ning usaldusväärsus, mis on vajalik firma eri projektide finantseerimiseks, ütles firma nõukogu esimees Alo Koop.

Pennu eelmise aasta käive oli 66 miljonit ja kasum 3,3 miljonit krooni. Selle aasta käibeks prognoosib firma 150 miljonit ning kasumiks 6--8 miljonit krooni.

Hetkel kuum