8. detsember 1996 kell 22:00

Rakvere kombinaadi tulemused avalikuks

Rakvere lihakombinaadi üheksa kuu netokäive ulatus 400,9 miljoni ning kasum 0,16 miljoni kroonini.

Rakvere lihakombinaadi üldkoosolek, kus oli esindatud 77 protsenti aktsionäridest, nõustus juhtkonna ettevalmistatud seisukohtadega ning kiitis heaks kõik päevakorrapunktid.

Rakvere lihakombinaadi 71 protsendi omaniku ASi R-Lihatööstus juhatuse esimehe asetäitja Toomas Kõuhkna märkis, et äriseadustiku kohaselt pidi ettevõte oma aktsiakapitali kooskõlla viima netovarade väärtusega, mis tähendas aktsiakapitali vähendamist 419 miljonilt kroonilt 377 miljonile kroonile.

Äriseadustik näeb ette, et ettevõte, kes on vähendanud oma aktsiakapitali jooksva aasta sees, ei saa omanikele dividende maksta veel järgneva kahe aasta jooksul.

Rakvere lihakombinaat on tänavu ettevõttesse investeerinud kuni 20 miljonit krooni, mis on kulunud firma vastavusse viimiseks Euroopa Liidu nõuetega.

AS Rakvere Lihakombinaat loodab peadirektor Peeter Maspanovi sõnul saada eurosertifikaadi hiljemalt järgmise aasta alguses, millele järgneb ekspordimahu märgatav suurenemine.

Maspanov lausus, et lääs on ennekõike huvitatud toorliha ostmisest, samuti annab sertifikaat võimaluse Läti turule pääseda.

Lihakombinaadi tänavune ekspordimaht on kaheksa protsenti.

Rakvere lihakombinaadi peamised probleemid on tapavõimsuste 50protsendiline alakoormus ning toorme nappus.

Toomas Kõuhkna sõnul ei ole kombinaadi omanikud tänini otsustanud, millisel moel tooraine tagada. Ühe variandina on arutatud sealihatootja ASi Ekseko täiendavat saneerimist või ostmist, lisas Kõuhkna.

Rakvere lihakombinaadi tänavuseks käibeks on prognoositud 532 miljonit kr, mis on 23 miljoni krooni võrra suurem kui 1995. aastal.

Hetkel kuum