6. märts 1997 kell 22:00

RAS Elumaja töötab tuleva aasta suveni

Tema sõnul on RASi Elumaja bilansis 350 maja, millest 200 asuvad Tallinnas. Erastatud on 85 protsenti korteritest. Korteriühistud on RASilt Elumaja üle võtnud 30 maja haldamise.

«Ühistutele oleme seni üle andnud väiksemaid maju,» sõnas Griffel. «Ühistu loomiseks peab sinna kuuluma rohkem kui pool korteritest ja seda on näiteks Lasnamäe suurtes majades raske saavutada.»

Griffel rõhutas, et RASi Elumaja põhifunktsioon ongi riigielamute erastamine. Vahetult elamute haldamisega firma ei tegele, vaid on sõlminud selleks lepingud spetsiaalsete haldus- ja hooldusfirmadega.

«Kui erastamine on lõpule viidud, kaob RASi Elumaja eksistentsil mõte, sest elanikud võivad otse haldusfirmadega suhelda,» ütles Elumaja juhatuse esimees, majandusministeeriumi lepingute talituse juhataja Urmas Kivisalu. «Kaob ka organisatsiooni ülalpidamiseks vajalik raha, sest seni elab Elumaja puhtalt oma elamutes asuvate mitteeluruumide rendist.»

Valitsus otsustas sel nädalal ühendada RASiga Elumaja RASi Elamumajanduse Arenduskeskus, RASi Kopli Elamuekspluatatsiooni Majand ja riigile kuuluva ASi Astron, millega Elumaja bilanssi lisandub 70 maja Koplis ja 70 Pärnus.

Kivisalu ütles, et Elamumajanduse Arenduskeskus on puhtalt koolitusorganisatsioon, Kopli majand haldab endise Balti laevaremonditehase ja Astron peamiselt Pärnu metsatööstuse elamuid.

«Ühendamise eesmärk on juhtimiskulusid kokku hoida,» teatas Kivisalu. «Pole ju mõtet pidada ühes ja samas valdkonnas mitut väikest firmat.»

Kivisalu kinnitas, et ühinemisega juurde tulevad majad ei kujune RASile Elumaja lisakoormaks. «Nende majade kvaliteet on sama mitmekesine kui Elumajal seni, suurpaneelelamutest barakkideni,» ütles Kivisalu.

Tiit Griffel avaldas lootust, et ühinemine jõuab lõpule poole aasta jooksul. Seejärel jääb majandusministeeriumi haldusalasse üksnes kolm suurt elamuorganisatsiooni, peale Elumaja veel AS Ehitajate EEV ja RAS Kunda Elamu.

Hetkel kuum