20. mai 1997 kell 22:00

Ehitusfirma Skanska ja Taylor Woodrow' konsortsium on sõlminud lepingu Peterburi uue raudteeterminali ja selle juurde kuuluva transpordikeskuse ehitamiseks.

Ehitustööde kogumaksumus on 248 miljonit USA dollarit ehk üle 1,2 miljardi Soome marga. Ehituse tellis Vene raudteekompanii High Speed Railways Russian Shareholding Company.

Lisaks terminalile hõlmab tellimus hotelli, korterite, büroode ning parkimisala ehitamist. Skanska iseloomustas projekti kui avalööki Peterburi ja Moskva vahelise kiirraudteeühenduse loomisel.

Töid alustatakse kohe peale rahastuse korraldamist. Projekti rahastavad pangad SBC Warburg ja Banque Indosuez Suurbritannia ekspordikrediidi abil. STT-ETA

Linnaehitus lõpetab nädala lõpus Tallinnas Estonia puiesteel ERA Panga ning Polarise büroohoone renoveerimise.

Esialgse kava kohaselt pidi AS Linnaehitus töö lõpetama 15. mail.

AS Linnaehituse projektijuht Toomas Määrmann ütles BNS-ile, et fassaaditööd sõltusid ilmastikust. «Kuna aprillis olid miinuskraadid, siis töö lõpptähtaeg muutus,» põhjendas ta.

Määrmann lisas, et tellijaga on kokkulepe töö üleandmise tähtaja muutuse kohta saavutatud.

Määrmanni sõnul on koguprojekti maksumus 15 miljonit krooni.

Estonia puiesteel renoveeritud hoone esimesel ning teisel korrusel töötavad mai algusest ERA Pank ja kindlustusselts Polaris ning kolmandal korrusel paiknevad projekteerimisfirma ITC MCM bürooruumid.

Hoone rentis ERA Pangale ja Polarisele osaühistu Barclay Kinnivara. BNS

AS Eesti Statoil loobus kavatsusest ehitada Viljandi kesklinna konteinertankla ja rajab suve lõpuks sinna korraliku püsibensiinijaama.

Statoil alustab töid kohe, kui linnavalitsus annab firmale ehitusloa, ütles Eesti Statoili peadirektor Sanny Aslund ajalehele Sakala.

Viljandi linnapea Tarmo Loodus kinnitas, et loa saab anda juba sel kuul. Märtsis andis Viljandi linnavalitsus vahepealsest keeldumisest hoolimata Statoilile loa ehitada Viljandi kesklinna ajutine konteinertankla.

Statoil kavatseb uue tankla koos juurdekuuluva kauplusega valmis saada kolme kuuga. BNS

Hetkel kuum