5. juuni 1997 kell 22:00

Asutamisel uus elukindlustusselts

Nordika Kindlustuse AS registreerib eeloleval esmaspäeval Eesti kaheksanda elukindlustusseltsi, mis alustab aktiivset müüki ilmselt sügisel, teatas Nordika juhatuse liige Jaanus Reisner.

Nordika Elukindlustuse ASi juhatuse esimeheks saav Reisner ütles, et esialgu on uue firma aktsiakapital 12 miljonit krooni ning kõik aktsiad kuuluvad Nordikale. Kavas on emiteerida juurde 8 miljoni krooni eest aktsiaid, kaasates uue strateegilise investori. «Läbirääkimised käivad kahe potentsiaalse investoriga, kes mõlemad on Eestist,» kinnitas Reisner.

Mai lõpus saadud litsentsi järgi hakkab Nordika Elukindlustus esialgu tegelema surmajuhtumi- ja kapitalikogumiskindlustusega. Reisneri sõnul tuleb pensionikindlustuslitsentsi taotlemine kõne alla aasta teisel poolel.

Reisner ütles, et Nordika Elukindlustus on seadnud eesmärgiks jõuda kasumisse kolme aastaga, ehkki rahvusvahelise praktika kohaselt kulub selleks asutamisest vähemalt neli aastat.

Reisner märkis, et elukindlustusseltsiga on viimane aeg turule tulla, kuna uuel aastal on oodata pensionikindlustusturu avanemist. ÄP

Hetkel kuum