17. juuli 1997 kell 22:00

Põllumehed saavad toetust

Põllumajandustootjate delegatsiooni juht Urmas Laht ütles, et valitsuselt taotletakse otsetoetusteks 1998. aasta eelarvest 675 miljonit krooni.

Laht ütles, et esmane on teravilja tootmise toetamine, järgnevad piima, sea- ja veiseliha ning kartuli tootmise toetamine. Ta lisas, et läbirääkimiste eelnevates voorudes on kokku lepitud toodangu mahtudes, mida toetatakse.

Projektides taotletakse ka laenude ja investeerimistoetusi, lisas Laht. Tema sõnul on tulude defitsiit põllumajanduses suurenenud 1,5 miljardini.

1997. aasta riigieelarves on põllumajandustootjatele põllumajandus-, sise- ja rahandusministeeriumi eelarve real eraldatud kokku 443 miljonit krooni, rääkis Andres Varik. Saavutati kokkulepe, et järgmiseks aastaks taotletakse nimetatud summale juurde 200 miljonit krooni, lisas ta.

Varik ütles, et otsetoetusteks läheb 100 miljonit krooni, sellest maade lupjamiseks 10 miljonit krooni. «Küsimus oli, kuidas kasutada 90 miljonit: kas sigadetoetus, kartulitoetus või midagi muud. Öeldi, et 90 miljonit ehk otsetoetusteks on vähe, tuleb leida täiendavaid võimalusi,» teatas Varik.

Ta lisas, et turgude reguleerimisega on võimalik suurendada põllumajandustootjatele otsetoetusi 100 miljoni krooni võrra.

1997. aastal eraldas valitsus põllumajanduse toetusteks 332,8 miljonit krooni, millest on tagatud 225,4 miljonit krooni.

Hetkel kuum