12. august 1997 kell 22:00

Valitsus soosib väikeste autode kasutamist

Valitsus põhjendab aktsiisimäärade tõstmist vajadusega parandada ja uuendada Eesti maanteid ning harmoniseerida seadused Euroopa Liidu omadega.

Valitsuse pressiesindaja Daniel Vaariku sõnul peab valitsus vajalikuks lähiaastatel mootorikütuse aktsiisimäärade tõstmist, et sealt saadud rahaga arendada ja parandada Eesti põhi- ja tugimaanteid. Arvestuslikult kulub maanteede korrashoiuks aastas 1,3 miljardit ning nende uuendamiseks samuti 1,3 miljardit krooni aastas.

Viidates majandusminister Jaak Leimanni sõnadele, ütles Vaarik, et ilmselt oleks inimesed, kes on endale hankinud suured ja rohkesti kütust neelavad autod, pidanud raha hoopiski korterite renoveerimisele kulutama ning ostma väiksemaid autosid.

Kütusefirmade EK ja Alexela juhid teatasid, et nad ei soovi veel täna kommenteerida, kui palju võib 50sendise aktsiisimäära tõusu tõttu kerkida kütuse jaemüügihind.

Varem on rahandusminister Mart Opmann öelnud, et 50sendine aktsiisimäära tõus tähendab ligikaudu kütuse kallinemist jaemüügis krooni võrra.

Vaarik lausus, et tõenäoliselt hakkab valitsus uuesti sama seaduseelnõu arutama veel sellel kuul ning siis on lootust jõuda ka otsuseni. Esialgse kava kohaselt hakkab uus seadus kehtima tänavu 1. detsembril.

Hetkel kuum