19. august 1997 kell 22:00

Rannamõisa teele kerkib ridaelamuküla

Uue ridaelamuküla Eerik finantseerija on Ühispank, kes pakub 144m² ja 152m² karpide ostmiseks klientidele eluasemelaenu, lausus Leppsalu. Koos bokside juurde kuuluvate 230--636 m² kruntidega läheb klientidele valmis hoone ruutmeeter maksma 9900 krooni.

Leppsalu sõnul on rajooni väljaehitamisel arvestatud kvaliteetsete kommunikatsioonide väljaehitamisega, nii et sinna tuleb ka hea interneti ja SAT-side võimalus. Poolringikujuliste ridaelamute keskele rajatakse spordikompleks koos 25meetrise basseini ja jõusaaliga, ütles Leppsalu.

Eeriku külla tuleb kaks pikka 28 ja 20 boksiga poolkaarelamut, hoonete valmimisaeg on 1998. a aprill. Siis peab valmis olema kogu infrastruktuur ja haljastus.

Haabersti arhitekti Rein Hürdeni ütlusel on Eeriku küla alles esimene osa kogu Pikaliiva elamukvartalist. Eeriku küla vastu, teisele poole Rannamõisa teed on kavandamisel suur individuaalelamurajoon koos kaubandus- ja muu infrastruktuuriga, rääkis ta.

Erinevalt Eeriku külast, kus volikogu on detailplaneeringu juba kinnitanud, seisab mujal Pikaliival see veel ees. Lähema aasta jooksul seal ehitama ei hakata.

Hetkel kuum