20. august 1997 kell 22:00

Näpunäiteid vaipkatte valikul

Kõige olulisema vahe vaipkatte kvaliteedis annab lõngamaterjal. Põhiliselt kasutatakse lõngana kas polüamiidi ehk nailonit (PA) või polüpropüleeni (PP).

- PA-lõnga kasutatakse alati kõrge käimiskoormusega ühiskondlike ruumide vaipkatetel, koduvaibad on aga tavaliselt valmistatud PP-lõngast.

PA eelis on tulekindlus, ta peab paremini vastu kulumisele, on värvikindlam ja talub tunduvalt paremini toolirattaid kui PP. Määrav on ka see, et PA on oluliselt paremate antistaatiliste omadustega kui PP.

- PP eelis koduvaibal kasutades on aga see, et PP ei ima vett ja seega on lihtsam sellelt ka eemaldada koduseid plekke.

Mis vaipkatte hinda puudutab, siis PP-vaibad on PA-vaipadest ligikaudu 35% odavamad.

Lõngakudet vaadates on kontorisse enamsobivad madalad ja tihedad nii veluur- kui ka aasalise koega vaibad.

- Eesti turul pakutakse põhiliselt kangasvaipu või plaatvaipu. Plaatvaibad on ligikaudu 25% kallimad. Plaatvaiba eelis on see, et te saate vajadusel ainult mõned plaadid põrandal välja vahetada.

Samuti lubab plaatvaiba tugev aluspõhi seda, et ta ei hakka teil kunagi põrandal lokkima ega venima, nagu tihti juhtub kangasvaiba puhul.

Kangasvaipu on võimalik osta kas tekstiilpõhjal (vaip meenutab tagantpoolt kotiriiet) või vahtpõhjal. Suurema käimiskoormuse puhul tasuks eelistada tekstiilpõhjal vaipa.

Vahtpõhi annab vaibale astumisel meeldiva pehme tunde, kuid samas kipub kingakontsade all kiiremini lagunema ja seetõttu on ta sobilikum just koduses interjööris.

Hetkel kuum