26. oktoober 1997 kell 22:00

Innovatsioonipank ja Eesti Pank jätkavad vastastikust süüdistamist

Innovatsioonipanga esindajad vandeadvokaat Viktor Kaasik ja advokaat Sanjay Jaanus Mody esitasid kohtule uusi tõendeid põhjendamaks oma väiteid, et pangainspektsiooni ettekirjutus, mille kohaselt Innovatsioonipanga suuraktsionäridel puudub olulise osaluse omandamiseks luba, on seadusevastane.

Kohtutoimikusse võeti Mani saare üldregistri tõend selle kohta, et Innovatsioonipanga üle 70% aktsiate omanik Eurocapital Group Ltd (EGL) tegutseb Eurocapital Group Company (EGC) nime all. Lisaks veel EGLi registreerimistunnistus aastast 1988 ning firma Aston Corporate kui EGLi registrijärgse haldusettevõtte kinnitus selle kohta, et EGL ja EGC on üks ja sama ettevõte.

Toimikusse võeti ka EGLi poolt Alex Geninile antud volikiri, milles on fikseeritud nii Mani saarel asuva firma registreerimisjärgse kontori kui ka USAs Houstonis paikneva Genini kontori, samuti firma Hongkongi harukontori aadress.

Mody ja Kaasik väitsid, et Eesti Pank on olnud kõigest teadlik, sest aprillis 1995 esitas EGL kõike kajastava kirjaliku taotluse olulise osaluse omandamiseks Innovatsioonipangas, millele Eesti Pank vastas selleks loa andmisega sama aasta juunis.

Eesti Panga esindaja vandeadvokaat Aare Tark seadis sellesisulise kirjaliku taotluse olemaolu kahtluse alla ja kohus otsustas teha Eesti Pangale ametliku järelepärimise, et tõde välja selgitada.

Tark pani kahtluse alla ka Kaasiku ja Mody väited, et Innovatsioonipangalt polnud kordagi enne ettekirjutuse esitamist küsitud andmeid panga suuraktsionäride kohta. Aare Tark viitas seejuures pangainspektsiooni juhataja Pilvia Nirgi vastavasisulistele kirjadele selle aasta veebruarist.

Nii Innovatsioonipanga kui ka Eesti Panga esindajad nõudsid vastastikku kohtutoimikusse juba võetud dokumentide originaalide esitamist enne järgmist kohtuistungit.

Innovatsioonipanga president Michail Dashkovsky ütles, et panga aktsionäride erakorralist üldkoosolekut ei ole vaatamata Eesti Panga nõudmisele kokku kutsutud. «Me ei tea ju veel, kas õigus on Eesti Pangal või Innovatsioonipangal,» lisas Dashkovsky.

Järgmine kohtuistung toimub 18. detsembril.

Hetkel kuum