12. november 1997 kell 22:00

Venemaa saab uue aktsiaindeksi

Venemaa börsisüsteem kavatseb lähiajal kasutusele võtta uue aktsiaindeksi, mis hakkab operatiivsemalt kajastama turul toimuvaid hinnamuutusi.

Praegune 21st aktsiast koosnev RTS-indeks arvutatakse iga tunni järel ning see kajastab keskmist aktsiate hinda viimase 24 tunni jooksul sooritatud tehingutes.

Venemaa börsisüsteemi RTS tehnikakeskuse direktori Aleksei Teljatnikovi sõnul on praegune indeks küll piisav pikaajalistele investoritele, kuid ei aita toimuvat adekvaatselt hinnata praeguses kiirelt muutuva turu olukorras, kui ülemaailmne aktsiapaanika on kandunud ka Venemaale.

Teljatnikovi selgituse kohaselt hakatakse uue tehnilise indeksi arvutamisel lähtuma samadest 21 aktsiast, võttes aluseks parima müügi- ja ostuhinna keskmise, ning arvutades nende muutuse iga minuti järel.

RTSi presidendi Dmitri Ponomarjovi sõnul otsustab börsi juhatus uue indeksi kasutuselevõtu küsimuse lõplikult 14. novembril, kui hakatakse ka arutama eelmisel nädalal suure börsilanguse järelkajana kehtestatud ajutisi kauplemisreegleid.

Uute reeglite järgi on kauplejatel näiteks õigus tehinguis ettemaksu nõuda. Kauplemine peatatakse kohe, kui aktsiaindeks langeb üle 15% eelmisest sulgemistasemest või üle 7,5% päeva jooksul. REUTERS-ETA

Hetkel kuum