21. detsember 1997 kell 22:00

Luksushotell vanalinnas valmib märtsis

10 miljoni kroonise aktsiakapitaliga AS Ober Haus Schlössel kuulub 62% ulatuses kinnisvarafirmale Ober Haus, 38% aktsiate omanik on Forekspank, hotelli kinnistu aadressil Pühavaimu 13/15 kuulub Ober Hausile.

Forekspanga investeeringute direktor Jens Haug lausus, et tegemist on Forekspanga esimese hotellindusalase projektiga. Ta märkis, et Forekspangale andis tõuke hakata hotelliprojektis finantsinvestoriks välismaise hotellioperaatori olemasolu.

ASi Ober Haus Schlössel administratiivjuhi Maimu Nõmmiku sõnul finantseerivad hotelli ehitamist mitu Eesti eraisikut omakapitali ja Eesti pangalaenude abil. Hotelliga hakkab opereerima Saksa päritolu hotellikett Consul Hotels International, mis tuleb Eestisse kaubamärgiga Park Consul.

Nõmmik lisas, et nimetatud kaubamärgi all opereerib Consul Hotels International väiksemate luksuslike hotellidega, suuremate hotellidega opereerimiseks on kaubamärk Euro Consul. Hotellikett on esindatud Londonis ja Saksamaal.

Eestisse on operaatorfirma hotellijuhiks määranud Michael Stenneri.

Nõmmiku sõnul tuleb hotelli 23 tuba, konverentsiruum, lobby-baar ja kaminatuba. Omanikud on planeerinud hotelli neljatärnilise luksusliku väikehotellina.

Hotelli hakkab ehitama ehitusfirma Tallinna Restauraator Laansoo arhitektuuribüroo projekti järgi.

Hetkel kuum