23. detsember 1997 kell 22:00

Gripiviirus kanalihas

Hongkongi valitsuse esindaja teatas, et ühe osana võitluses surmava gripiviirusega on alates teisipäeva keskööst ajutiselt peatatud kanade import Hiinast. Ta lisas, et see otsus on tehtud Hiina valitsuse nõusolekul, sest too on huvitatud, et tarbijate usaldus kanaliha vastu taastuks. Sealkandis on kanaliha müük viimasel ajal järsult vähenenud. Müstiline linnuviirus H5N1, mis seni inimestele polnud mõjunud, on sel aastal tapnud Hongkongis kolm inimest.

USAst kohale toodud veretestimise eriaparaatide abil alustatakse sel nädalal importkanade uurimist, teatas Hongkongi põllumajandus- ja kalandusministeeriumi esindaja. Lisaks on Hongkongi ja Hiina Guangdongi provintsi esindajad välja töötanud garantiisüsteemi, mis võimaldab kõik kanad enne Hongkongi jõudmist läbi uurida. Järelevalveperiood kestab viis päeva, sest viiruse peiteaeg on kolm päeva.

Ehkki Hongkongi teadlastele on appi tulnud viis USA Atlanta haiguskontrollikeskuse eksperti, ei ole nad suutnud seni põhjendada, kuidas linnuviirus on saanud inimesi nakatada ehk kuidas on toimunud viiruse ülekanne linnult inimesele või inimeselt inimesele. Nüüdseks on tekkinud paanika, et see transformeerunud gripp võib levida üle maailma.

Prantsuse ja Taiwani lennujaamades on juba väljas uue gripi eest hoiatavad plakatid, ehkki Hongkongi ametivõimud on kinnitanud, et see linnugripp ei ole turistidele ohtlik. REUTERS-ÄP

Hetkel kuum