Ave Lat Grupa lisab tootmist ja eksporti

19. veebruar 1998, 00:00

Läti toiduainetööstuses domineerivasse Ave Lat Grupasse kuuluvad firmad tahavad suurendada tänavu tootmist ja eksporti, iseäranis Vene turule.

Kalakonservitootja Kaija kommertsdirektor Andris Bricis ütles, et firma vedas möödunud aastal Venemaale 73% toodangust ning tahab tänavu suurendada Venemaa osa ekspordis 78 protsendini. Peale Peterburi ja Moskva püüdleb Kaija ka Kesk- Põhja-Vene turule. Bricis nimetas firma peamiste konkurentidena Vene turul väga aktiivselt tegutsevaid Eesti kalatöötlejaid.

Vastavalt Kaija ja Salacgriva 95 vahel sõlmitud kokkuleppele müüb Kaija ka Salacgriva tooteid. Ligi 90% ettevõtte toodangust müüakse Venemaal.

Rigas Piena Kombinatsi kommerts- ja turundusdirektor Juris Jonaitis ütles, et firma eksportis möödunud aastal umbes 15% toodangust Venemaale ning tahab tänavu suurendada eksporti veel 10% võrra.

Veinitootja Rigas Vini müüs mullu viiendiku toodangust Venemaal ning tänavu loodab müüa 27--30%. Rigas Vini veab Venemaale peamiselt vahuveine.

Maiustustetootja Laima müügidirektor Leons Skrebelis ütles, et firma plaanib tegevuse laiendamist Vene turul. Mullu eksportis firma 33,9% ?okolaadist ja 71% karamellist Venemaale.

Ave Lat Grupa kontrolli all on 73,4% Salacgriva 95, 64,5% Kaija, 54,6% Laima, 37% RPK ja 10% Rigas Vini aktsiatest.Rigas Vini omakorda on 25% Latvijas Balzamsi omanik. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing