22. märts 1998 kell 22:00

Eufooria USA turgudel jätkub

Riia börsil oli reedel tähe--lepanu keskpunktis Kaija, mis oli nii kõige aktiivsem kui ka üks suurimatest langejatest. Languse põhjuseks on väidetavalt ühe suurema aktsionäri lahkumine. Maaklerite arvates võib Kaija langeda kuni 1 latini. Ülejäänud aktsiad peaksid püsima põhiliselt samal tasemel. Siiski võib Kaija langus negatiivselt mõjutada teisi kalatööstusettevõtteid, mida Riia börsil on arvukalt. Mitmed analüütikud on märkinud, et Läti kalatööstus pole just parimas seisus.

Leedu aktsiad liikusid reedel taas eri suundades. Kui põhinimekirja suurpangad langesid järsult, tõmmates Litini 12,7 punkti võrra madalamale, siis nädala esimesel poole julmas korrektsioonis tugevalt langenud Leedu Gaas liikus taas järsult üles. Maaklerid ennustasid aktsia hinna uut tõusu järgmisel nädalal. Suurima kauplemiskäibe tegi taas Leedu Energia, mille hind aga püsis juba mitmendat päeva järjest 5 liti tasemel.

Jeltsini lühike naasmine Kremlisse rõõmustas taas investoreid Vene väärtpaberiturul ning aktsiate hinnad liikusid pisut üles. Kauplemine oli siiski üsna passiivne ning maaklerite väitel olid ostjateks põhiliselt Vene investorid. Kuna olulised uudised on hetkel hindades kajastunud, pole uue nädala alguses järske hinnamuutusi oodata.

Ka neljapäeval jätkus USA börsidel kiire hindade tõus. Dow sulgus õhtul esmakordselt ülalpool 8800 punkti piiri ning ka teised olulisemad indeksid liikusid uutel rekordtasemetel. Samas põhjustas kerge kohkumise oodatust tugevam veebruarikuu inflatsiooninäitaja. Ka Philadelphia Föderaalreservi äriindeks oli oodatust tugevam ning see pani mõnegi investori reede, kolmekordselt nõiutud päeva eel oma raha turult välja võtma. Oluliselt ei mõjutanud aga investorite käitumist järjekordne kasumihoiatuste rida, tõsi, vähemtähtsatelt firmadelt. Tõsisem oli aga Nike'i teade kolmanda kvartali kasumi järsust vähenemisest.

Hetkel kuum