Euroopa komisjoni raport (11 Euroopa Liidu liikmesriiki täidab nõudeid ühinemiseks rahaliiduga) valuutaturgudel olulisi muutusi kaasa ei toonud, sest tulemus oli ju ette teada. Pikemas perspektiivis peaks see positiivselt mõjuma Saksa margale. Nüüd on igaühele selge, et taganemisteed ei ole ning et dollar saab võrdväärselt konkureeriva valuuta nii rahvusvahelise kaubavahetuse osa kui ka valuutatehingute mahu järgi. Mida aeg edasi, seda rohkem tuleb informatsiooni rahaliidu kohta ning uus valuuta kinnistub inimeste teadvusesse.
Euroopa komisjoni teadaandega samal ajal avaldatud Euroopa valuutainstituudi raport oli veid kriitilisem. Instituudi arvates tuleb enamikul kandidaatriikidest oma bilanss konsolideerida ning Itaalia ja Belgia valupunkt on eelarvedefitsiit. Tuleb veel arvestada, et rahaliiduga ühinevate riikide majanduskasv on erinev ning seetõttu varitseb tuumikriikides intressimäärade tõstmise oht, mis peaks samuti toetama marka.
Euroopa turgudel liikus dollar kursivahemikus 1,827--1,8295 DEMi, Ameerika turgude avanedes tõusis USD üle 1,830 marga taseme. Turud ei reageerinud ka kestvuskaupade tellimuste alanemisele veebruaris 1,7% võrra. Analüütikud olid prognoosinud 0,5 protsendist langust.
Euroopa nõukogu ja valuutainstituudi raportite avalikustamise järel sattus surve alla ?veitsi frank nii dollari kui ka Saksa marga suhtes.
Surve all oli ka Jaapani jeen. Ühelt poolt oli see tingitud kasumivõtmisest, teisest küljest ei usu analüütikud majanduse reformide edukust.
Seotud lood
Eesti eraisikutele suunatud pangahoiuste turu kokkuvõte näitab, et säästuhoiuste osas, kus hoiustaja saab mõne päevaga oma raha ilma intressi kaotamata taas ise kasutusse võtta, erinevad pankade intressipakkumised üle kahe korra - alates Citadele pakutavast 1,5 protsendist aastas kuni Bigbanki pakutava 3,3% protsendini aastas.
Enimloetud
1
Portfelli tahtis osta Hans H. Luik
Hetkel kuum
Portfelli tahtis osta Hans H. Luik
Tagasi Äripäeva esilehele