Euroraport valuuta-turge ei mõjutanud

26. märts 1998, 00:00

Euroopa komisjoni raport (11 Euroopa Liidu liikmesriiki täidab nõudeid ühinemiseks rahaliiduga) valuutaturgudel olulisi muutusi kaasa ei toonud, sest tulemus oli ju ette teada. Pikemas perspektiivis peaks see positiivselt mõjuma Saksa margale. Nüüd on igaühele selge, et taganemisteed ei ole ning et dollar saab võrdväärselt konkureeriva valuuta nii rahvusvahelise kaubavahetuse osa kui ka valuutatehingute mahu järgi. Mida aeg edasi, seda rohkem tuleb informatsiooni rahaliidu kohta ning uus valuuta kinnistub inimeste teadvusesse.

Euroopa komisjoni teadaandega samal ajal avaldatud Euroopa valuutainstituudi raport oli veid kriitilisem. Instituudi arvates tuleb enamikul kandidaatriikidest oma bilanss konsolideerida ning Itaalia ja Belgia valupunkt on eelarvedefitsiit. Tuleb veel arvestada, et rahaliiduga ühinevate riikide majanduskasv on erinev ning seetõttu varitseb tuumikriikides intressimäärade tõstmise oht, mis peaks samuti toetama marka.

Euroopa turgudel liikus dollar kursivahemikus 1,827--1,8295 DEMi, Ameerika turgude avanedes tõusis USD üle 1,830 marga taseme. Turud ei reageerinud ka kestvuskaupade tellimuste alanemisele veebruaris 1,7% võrra. Analüütikud olid prognoosinud 0,5 protsendist langust.

Euroopa nõukogu ja valuutainstituudi raportite avalikustamise järel sattus surve alla ?veitsi frank nii dollari kui ka Saksa marga suhtes.

Surve all oli ka Jaapani jeen. Ühelt poolt oli see tingitud kasumivõtmisest, teisest küljest ei usu analüütikud majanduse reformide edukust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing