Lõhmus kinnitas, et rahandussektoris kehtivad nõuded jäävad püsima ja võivad veelgi karmistuda. Varem on keskpanga juhid pidanud võimalikuks pankade praegust 10protsendilist kapitali adekvaatsuse nõuet tõsta 12ni.
Lõhmuse ütlusel viitavad eelmise aasta ohtude taaselustumisele kapitaliturgude olukorra paranemine, intresside langus, nõudluse püsimine ja jätkuv ülepaisutatud optimism majanduse arengu suhtes. Ta lisas, et välisturgude usaldus meie suhtes ei ole lõplikult taastunud, mis praktikas tähendab välislaenude lühemaid tähtaegu ja suuremat likviidsusriski. Samuti ei anna finantssektori sisesed muutused tunnistust olulisest tugevnemisest eelmise aastaga võrreldes. See tähendab, et eelmise aastaga võrreldes valitseb lisaoht, et liiga kiire areng toimub veelgi ebakindlamal finantseerimisalusel.
Lühiajalised intressid on tänaseks langenud eelmise aasta oktoobrikuu alguse tasemele ja aktsiahinnad on saavutanud enne eelmist suve olnud hinnataseme.
Lõhmuse sõnul annavad Ühispanga GDRide üheksakordselt ülemärgitud emissioon ja välispankade esindajate kinnitused Eesti riskilimiitide suurendamisest tunnistust väliskapitali sissevoolu taashoogustumisest ja pankade likviidsuspiirangute vähenemisest.
Keskpanga hinnangul on küsitav, kas viiekuuline pehme tagasilöök laenuturul on turuosalistele olnud piisav õppetund veenmaks, et eelmise aasta areng ei toimunud tervetel alustel ja sisaldas endas liigseid riske.
Seotud lood
Kestlikkusaruandlus puudutab üha rohkemaid ettevõtteid, sest lisaks suurusest tulenevale kohustusele tekib raporteerimise vajadus ka tarneahela kaudu.
Enimloetud
1
Ka Villig avas oma padeliäri
3
Droonimüüja: Eesti on teistest maha jäänud
5
Investor ootaks madalamat hinda
Viimased uudised
Omanik: “Ega see otsus kergelt ei tulnud.”
Lisatud Põlvamaa ettevõtete TOP
Hetkel kuum
Ka Villig avas oma padeliäri
Investor ootaks madalamat hinda
Tagasi Äripäeva esilehele