15. juuni 1998 kell 22:00

Valitsus sepitseb kaluritele suvise püügikeelu kehtestamist

Kalurite liidu juhatuse esimehe Toivo Orgussaare sõnul kehtestab riik püügikeelu, sest püügivõimsusi on praegu liiga palju ja kala kvaliteet suvel kehv. «Kui püüda ka suvel, võib tekkida olukord, et sügisel, mil kala on parem, on juba kvoodid täis püütud,» ütles Orgussaar.

Keskkonnaministeeriumi kalanduse osakonna juhataja Lauri Vaarja sõnul pole ka varasematel aegadel kala suvel püütud, kuid nüüd reguleerib püügiaega riik.

Orgussaare hinnangul ei tohiks kalatöötlemisettevõtetel seoses püügikeeluga probleeme tekkida, sest nad on endale kala ette varunud. «Tööstused võivad osta räime rannakaluritelt,» lisas ta.

Hiiu Kaluri tütarfirma ASi Dagomar juhataja Marek Harjak ütles, et Hiiu Kaluri külmhoonetesse on suviseks püügiseisakuks ette varutud 1500 tonni kala. «Tehased igal juhul seisma ei jää,» kinnitas Harjak.

Harjaku sõnul valmistub püügilaevastik suvel sügiseks laevu remontides.

ASi Viru Rand turundusjuht Lilian Niitsoo ütles, et Viru Rand lõpetas traalipüügi 10. juunil ja kasutab kuni sügiseni külmutatud ja imporditud kala. «Suvel püütud kala kvaliteet on vilets ja sellest ei saa head toodangut,» lisas Niitsoo.

Hetkel kuum