23. juuli 1998 kell 22:00

Amserv Kapital jääb alles

Hansa Capitali juhatuse esimees Mart Tooming sõnas, et lõpliku otsuse finantseeringute mahu suhtes teeb emafirma esmaspäeval, kuid Amserv Kapitali hakatakse rahastama iga kuu 3--4 miljoni krooni ulatuses.

«Esmaspäeval otsustame ka Amserv Kapitali täpse organisatsioonilise struktuuri, isikkoosseisu ning riskide võtmise poliitika,» lausus Tooming.

Tema sõnul on Amserv Kapital loonud kvaliteetse ja turvalise portfelli, mis oli Hoiupanga Liising ASi ostuga kaasnenud tütarettevõtte säilitamise peamine põhjus.

Tooming lisas, et Amserv Kapitali Lätis asuvale tütarfirmale Baltic Car Rent tuleb leida siiski optimaalsem vorm, mis tähendab ettevõtte ümbertegemist.

Eile toimus Särgava villas ASi Hansa Capital ja Hoiupanga Liising ASi liitumise puhul korraldatud pidulik bankett, kus olid kohal kõik liitunud firmade suuremad koostööpartnerid.

Toominga sõnul võib banketti pidada koostööpartneritelt vaikiva nõusoleku saamise nimel korraldatud ürituseks. «Pärast sellist koosviibimist võib naljaga pooleks öelda, et liitumine on ka de facto toimunud,» lausus ta.

Amserv Kapital on Eesti väiksemaid liisingufirmasid, mille laenuportfelli maht on veidi üle 100 miljoni krooni.

Hansa Capital ostis 66 miljoni krooni eest Hoiupanga Liising ASi, omandades tehingu käigus 50 protsenti Amserv Kapitali aktsiatest. Teine pool Amserv Kapitalist kuulub ASile Amserv Grupp.

Hetkel kuum