23. august 1998 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Venemaa keskpangal ei ole enam ressursse rubla kursi toetamiseks ning seega laseb ta turul edasisi liikumisi dikteerida, ütles keskpanga asepresident Deniss Kisseljov.

«Rubla kurss kujuneb pankadevahelisel turul vastavalt pakkumise ja nõudmise vahekorrale, misjärel meie anname ametliku kursi.»

Rubla kursiks Moskva pankadevahelisel valuutabörsil kujunes reedel 7,005 RUR/USD. AFP-BNS

Reitinguagentuur Fitch IBCA teatas, et Eesti, Läti ja Leedu on heal positsioonil, et üle saada praeguse Vene finantskriisi mõjudest. Seda hoolimata tihedatest kaubandus- ja finantssuhetest Venemaaga, märkis Fitch IBCA.

«Kui aga kui globaalsete finantsturgude volatiilsus halvendab Euroopa Liidu kasvuväljavaateid, on regiooni üldiselt hea väljavaade ohus,» teatas Fitch IBCA. BNS

Venemaa keskpanga andmeil viidi mais-augustis Venemaalt seaduslikult välja 3,5--4,0 mld dollarit, mille tingis nii välismaalaste pagemine lühiajaliste rublavõlakirjade turult kui ka Vene pankade suutmatus läänest laene saada.

«See oli Vene rahandusele kahtlemata ?okk. Vene pangad on kaotanud märkimisväärse osa oma likviidsetest ressurssidest. On tekkinud oht, et neist paljud ei suuda oma kohustusi täita,» teatas keskpank.

Keskpanga hinnangul oli Vene pankadel juuli alguse seisuga väliskohustusi 19,2 mld dollarit, neist 16,4 mld lühiajalised kohustused. Firmade väliskohustused on 6--8 mld dollarit. INTERFAX-BNS

Venemaa väliskaubandus oli juunis 300 miljoni dollariga defitsiidis, võrrelduna 1,2 miljardi dollarilise ülejäägiga mullu augustis.

Eksport kahanes 8,7 protsendi võrra 6,4 miljardi dollarini, import kasvas 14,3 protsendi võrra 6,7 miljardi dollarini. INTERFAX-BNS

Venemaa majandusministeerium teatas reedel, et sisemajanduse kogutoodang (SKT) kahaneb tänavu tõenäoliselt 2,5 protsendi võrra ning tööstustoodang 3 protsendi võrra.

SKT kahanes jaanuaris-mais 0,2, jaanuaris-juunis 0,5 ja jaanuaris-juunis 1,1 protsendi võrra möödunud aasta sama perioodiga võrreldes. INTERFAX-BNS

Hetkel kuum