10. september 1998 kell 22:00

Jeltsini esindaja meelitas Ühispanka Venemaale

Ühispanga nõukogu esimees Aare Urm ütles, et Ühispank kaalub ligi veerand miljardi krooni suurust investeeringut panga asutamiseks Peterburis või Leningradi oblastis. Uue panga asutamiseks peab Vene riigikassasse maksma ligi 166 miljoni kroonise summa litsentsi eest ning tegema rublades ligi 80 miljoni kroonise sissemakse aktsiakapitaliks.

«Kuni rubla kurss püsib fikseerimata ja pole garantiisid, et välispankade suhtes kahjulikke aktsioone ette ei võeta, suhtume Vene projekti suure ettevaatusega,» ütles Urm. Ühispank võib minna ka juba tegutseva panga ostmisele, selgitas Urm, sest uuele pangale litsentsi saamine võtab pool aastat aega. Panga ostmise kahjuks räägib halbade kohustuste kaasatulemise risk. Ühispanga liisingufirma on juba aasta tegutsenud Peterburis.

?krudnjev kohtus eile ka teiste Eesti ettevõtjatega. Ta ütles, et soovitab Eesti-Vene majandussuhete arendamist piiriäärsete alade suhtlemise kontekstis.

?krudnjev kinnitas, et kui praegune Venemaa välisminister Jevgeni Primakov saab täna peaministri kandidaadina riigiduuma toetuse, korraldab ta kahe nädala pärast Kingissepa linnas Eesti ettevõtjatele konverentsi Leningradi oblastisse investeerimise ja importimise võimaluste tutvustamiseks.

?krudnjev ei soostunud Eesti ettevõtjatega peetud kõneluste sisu täpsemalt kommenteerima, sest väitis end viibivat Tallinnas turistina. Kinnitamata andmetel kohtus ta kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimehe Toomas Lumaniga ja Ühinenud Meiereide juhtidega.

Hetkel kuum